У Чорткові під час будівництва меморіалу на смітник викинули знайдені людські рештки

Поліція порушила кримінальне провадження

У Чорткові під час будівництва меморіалу на смітник викинули знайдені людські рештки
Через наругу над похованням будівництво меморіального пам’ятника призупинили

У місті Чортків Тернопільської області під час будівництва меморіалу воїнам Української Галицької Армії будівельники вивезли на смітник знайдені людські останки. Про це повідомила прес-служба обласної поліції, що порушила кримінальне провадження за цим фактом.

Територія на кладовищі, де вирили котлован під меморіальний пам'ятник, виявилася місцем масового поховання. Землю разом з людськими останками будівельники вивезли на смітник

Фірма-підрядник стверджує, що орієнтувалася на документи, згідно з якими поховань на цьому місці не мало бути. Однак і архівні дані свідчать про наявність могил на цій території, і самі робітники бачили там надгробки.

У межах кримінального провадження поліцейські мають намір встановити місце, куди вивезли рештки, щоб їх можна було перепоховати. Наразі будівництво меморіального пам'ятника зупинене.

Меморіал зводять до 100-річчя Чортківської офензиви – наступальної військової операції Української Галицької Армії (УГА), здійсненої в період з 7 по 28 червня 1919 року. Вона була однією з найзначніших наступальних операцій, що здійснила Галицька армія під час польсько-української війни в Галичині 1918-1919 рр. 25 тис. українських солдатів і офіцерів примусили відступити по всій лінії фронту більш як 100-тисячну польську армію, добре озброєну і підсилену французами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук