У Криму буде три державні мови, - Путін
Кримський референдум відповідав усім міжнародним нормам. Крим залишатиметься українським, російським та кримськотатарським, але ця територія має бути під сильним суверенітетом. Також у Криму буде три державні мови: українська, російська, кримськотатарська.
Про це сказав президент Росії Володимир Путін у виступі перед депутатами Держдуми 18 березня
Путін сказав, що більшість кримських татар підтримують вибір на користь Росії, що продемонстрував референдум. Щодо українців, які проживають в Криму, він додав, що вони рідною вважають саме російську мову.
Рішення Хрущова передати Крим президент Росії назвав «кулуарним» і не зовсім законним. У своєму виступі він також назвав південно-східні землі України російськими.
«Стосунки з братнім українським народом залишатимуться найважливішими», - сказав Путін. Він вважає, що росіян хотіли «насильно асимілювати, забрати у них історію». Крім цього, Путін сказав, що розуміє, чому українці хотіли змін, бо «влада їм остогидла».
Президент Росії вказав, що в Україну пройшов державний переворот, а провели його русофоби, антисеміти, націоналісти. «Легітної влади ще досі немає. На прийом до деяких міністрів можна прийти тільки з дозволу бойовиків Майдану», - сказав Путін.
Він сказав, що отримав дозвіл ввести війська, але поки не скористався ним. «Військові не входили в Крим, бо вони вже там були. Ми не перевищили чисельності, яка прописана у договорі – 25 тисяч», - додав він. За його словами, Україна, виходячи з СРСР зробила те ж саме, що тепер Крим.
Володимир Путін сказав, що йому дивно чути про «інтервенцію та агресію». «Ми і так живемо серед ряду обмежень, тепер нас лякають санкціями», - додав він.
За його словами, зараз треба припинити холодну війну і прийняти те, що Росія – самостійна держава. Він подякував Індії та Китаю за підтримку.
Путін «попросив» українців зрозуміти його. «Ми не хочемо поділу України, а щодо Криму, то він був і залишатиметься і російським. І українським, і кримськотатарським. Ця територія має знаходитись під сильним суверенітетом», - додав він.
Путін пообіцяв, що Росія завжди захищати росіян в Україні. «Для нас Україна – головний партнер. Ми хочемо, щоб на землі прийшли мир і злагода, але тільки самі громадяни можуть навести лад», - додав він.
Нагадаємо, на псевдореферендумі в Криму, за підрахунками 100% бюлетенів, за приєднання до Російської Федерації начебто проголосувало 96,6% учасників так званого референдуму.
15 березня Меджліс кримськотатарського народу оприлюднив звернення про своє право на самовизначення у складі України. Референдум 16 березня кримські татари не визнали.