У Луцьку експонують графіку поляка Юзефа Брандта про українське лицарство
У Художньому музеї в Луцьку відбулася презентація виставкового проекту "Українське лицарство у творчості польського художника Юзефа Брандта (1841-1915). Графіка" з приватної колекції Сергія Корсая. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Волинської ОДА.
Справжньою перлиною колекції польського малярства в експозиції Художнього музею Луцька є робота видатного польського художника Юзефа Брандта "Битва під Хотином". Це об’ємне полотно яскраво демонструє високий рівень майстерності автора, його захоплення історією, вміння не тільки переказати той чи інший сюжет, а й передати емоційний контекст події.
"Козацька розвідка", "Козацьке весілля", "По сліду", "Повернення з походу", "В диких полях", "Козак на коні", "Табір запорожців", "Почаївська Богородиця" - ці та інші твори вражають монументальністю образів, складністю композиційних вирішень, віртуозною технікою. Водночас вони ніби вводять глядача в екзотичний клімат часу. Графіка Юзефа Брандта з колекції Сергія Корсая, що нині презентується в Художньому музеї, також приваблює особливими ностальгічними мотивами. Вона ніби повертає до нас нашу славну історію. У площині цих творів неначе оживає українське лицарство, звитяжні герої, воїни духу та честі - українські козаки.
Юзеф Брандт народився 1841 року. Основи образотворчої грамоти отримав від Юліуша Коссака. Професійну освіту отримав у Мюнхенській школі мистецтв. Великий патріот рідної землі протягом своєї творчої діяльності він створював полотна історичного жанру неначе намагаючись зафіксувати в часі та просторі минувшину Польщі, прославити її героїв. Визначною сторінкою мистецької спадщини Юзефа Брандта є захоплення темою українського козацтва. Як справжній представник романтизму він не тільки добре володів історичними фактами, а й надавав їм на своїх полотнах високого поетичного звучання.