У "Львівобленерго" стверджують, що в львівських лікарях ігнорують безпеку своїх пацієнтів
"Більшість медичних установ Львова є споживачами 1 категорії надійності, для яких недопустимі перерви в електропостачанні, і вони не підлягають вимкненню, але фактичні схеми постачання електроенергії лікарень цій категорії не відповідають. У більшості медзакладів відсутні додаткові незалежні джерела живлення на випадок непередбаченого знеструмлення. Всім відомо, які можуть бути наслідки цього. Неодноразові звернення „Львівобленерго” до керівників управлінь охорони здоров’я міста Львова та області і медичних установ про необхідність реорганізації схем електропостачання і, зокрема, встановлення дизельних генераторів, залишені без уваги, що ставить під загрозу безпеку пацієнтів", - йдеться в офіційному повідомленні ВАТ „Львівобленерго”. Про це ZAXID.NET сьогодні, 13 серпня, повідомила прес-служба товариства.
"Крім цього, часто медичні установи не забезпечують належний стан своїх внутрішніх мереж і обладнання. Найгірша ситуація — в Комунальній міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова та Львівській обласній клінічній психіатричній лікарні.
Наприклад, Лікарня швидкої медичної допомоги — це залишився, по суті, єдиний підпорядкований місту медзаклад, який надалі вперто ігнорує, ще з 2003 року, приписи інспекторів Львівських міських електромереж. Від лікарні надходять тільки відписки із проханням відтермінувати виконання робіт через брак фінансування чи з інших причин, або звіти про виконану роботу, яка фактично не виконана.
Коли інспектори перевіряють якість нібито завершених робіт, то бачать, що нічого не зроблено, і знову дають відповідні приписи: встановити лічильники, опломбувати облікові кола, привести технічній стан комутаційного обладнання і внутрішньої мережі у відповідність до вимог діючих нормативно-технічних актів, здійснити повірку чи заміну трансформаторів струму, встановити випробувальні блоки, які дозволяють без знеструмлення проводити низку робіт тощо. Тобто тільки ті заходи, які спрямовані на якісне і безпечне постачання електроенергії.
Слід відзначити, що „Львівобленерго” зверталось до міського та обласного управлінь охорони здоров’я і щодо виконання приписів, але знову ж таки ці звернення проігноровані. Пояснення керівників лікарень — „нема коштів”, „неможливо здійснювати роботи через специфіку діяльності закладів” — не можуть бути сприйняті. Адже інші бюджетні установи, в тому числі і деякі медзаклади, теж були в цих же умовах, і вони змогли привести стан свого електрообладнання і мереж у відповідність до нормативно-технічних актів.
Товариство могло б зняти з себе відповідальність за стан електропостачання лікарень, які не виконують приписи, оскільки у Правилах користування електричною енергією є таке поняття як „межа експлуатаційної відповідальності”, тобто саме керівництво медичних установ відповідальне за стан внутрішнього електрообладнання. Проте моральна сторона цієї справи зобов’язує „Львівобленерго” вимагати від керівництва лікарень виконувати свої обов’язки. При цьому з боку Товариства створена атмосфера максимального сприяння, однак не завжди, як вже було зазначено, це приносить результат. Звертаємось до влади з проханням втрутитись у ситуацію, обговорити зі спеціалістами „Львівобленерго” шляхи приведення мережі і електрообладнання бюджетних установ відповідно до діючих норм, розробити нові схеми електропостачання лікарень відповідно до категорій, де передбачити додаткові незалежні джерела живлення. Це буде цивілізований, європейський підхід до обслуговування та безпеки громадян, і, безперечно, змінить якість лікування на краще", - зазначено у повідомленні.