У Львові закрили для відвідувачів частину міських парків. У них знищують кліщів. Фахівці попереджають: укус цих паразитів загрожує хворобою Лайма. Тільки цього року по області це інфекційне захворювання діагностували у 225 пацієнтів. Обробляти хімікатами парки дезінфектори будуть два дні поспіль.
З самого ранку на входах у міські парки розвішують листівки-попередження.
«Десь до кінця дня точно не можна буде заходити взагалі. Отрута», ‒ попереджають працівники парків.
Труять кліщів розбавленим водою ципертрином. Одна його крапля вбиває цілу армію цих паразитів, запевняють фахівці. «Цього препарату йде 5 грамів на літр води», ‒ коментує підготовчий процес один із дезінфекторів.
Скроплення хімікатами міських парків почали з Високого Замку.
У середу дезінфектори зросили відразу 6 міських парків і у четвер планують ще стільки ж. Цього року вперше паркові зони скроплюють два рази на рік.
«На весну ми обробляли, коли вони розплоджувались, а зараз якраз всі особини готуються на зимівлю. І нехай якщо ми сьогодні піддамо обробці і знищенню 25-30% цих особин, вони не будуть розмножуватись», ‒ сказав у коментарі ZAXID.NET директор КП «Профілактична дезінфекція» Роман Довбуш.
Львів'яни Михайло свою Санту щодня вигулює у парку Високий Замок. Визнає, що кліщів цього року відчутно поменшало. Але після кожного вигулу за звичкою вдома перевіряє, чи бува не вчепились паразити у кущах.
«Беру відразу і мацаю. То зразу чути під руками кліщі. Бувало 3-5. Косять траву ‒ раз, обробляли весною ‒ два. Жодного кліща цього року не було», ‒ розповів львів’янин Михайло.
Дезінфектори кажуть, що препарат не має сильного впливу на організм людини. Тож вже на наступний день після обробки парки знову можна буде відвідувати.