У Львові відреставрували "лева з двома тулубами"

16 травня 20073020

У Львові завершили реставрацію лева, розташованого в наріжнику житлового будинку на вул. Галицькій,11, який більше відомий як "лев з двома тулубами". Завершено зміцнення автентичної субстанції, доповнено втрачені елементи, проведено захист від біологічних уражень і негативних атмосферних впливів. В процесі реставрації виявлено датування (ймовірно, час спорудження скульптури) 1786 рік та ініціали "T" і "W". Інтерпретацію цих букв мають дати історики.

Як повідомив ZAXID.NET президент Благодійного фонду "Збереження історико-архітектурної спадщини Львова" Андрій Салюк, ініціатором і спонсором реставрації виступив Львівський клуб левів. Збір коштів провадили за підтримки побратимського польського клубу Левів з польського міста Познань, який також здійснив у своїй країні акцію "Леви Польщі – левам у Львові".

Реставрацію організував Благодійний фонд "Збереження історико-архітектурної спадщини Львова". Проект підготував архітектор НУ "Львівська Політехніка" Юрій Дубик, а реставраційні роботи виконала Анна Штимельська-Карчевська.

Довiдка ZAXID.NET

Критичний аварійний стан пам’ятки було констатовано восени 2006 року. Тоді ж провели термінові і невідкладні роботи із стабілізації стану і укріплення елементів скульптури.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук