На честь генерала армії УНР Марка Безручка назвали перехрестя у Вроцлаві

СвітКатерина Чурилова, 23 червня 20185731
На честь генерала армії УНР Марка Безручка назвали перехрестя у Вроцлаві
фото Agencja Gazeta
Участь в урочистому відкритті перехрестя взяли вроцлавські урядовці, представники української громади та дипломати

У польському Вроцлаві 23 червня відкрили кругове перехрестя, якому присвоїли ім’я генерала армії УНР Марка Безручка. Про це повідомив у Twitter посол України в польщі Андрій Дещиця.

«Сьогодні у Вроцлаві офіційно відкрито кругове перехрестя, якому надано ім’я генерала армії УНР Марка Безручка», – повідомив український дипломат.


Як інформує «Європейська правда» з посиланням на Wyborcza.pl, під час відкриття меморіальної таблиці пролунали гімни України та Польщі. Глава Союзу українців у Вроцлаві Ігор Саламон раніше заявляв, що приурочення імені українського генерала є «символом братерства наших народів». «До сторіччя незалежності Польщі варто пам’ятати, що вона не боролась одна», – зазначив Саламон.

Голова міської ради Вроцлава Яцек Оссовський зауважив, що перехрестя імені Марка Безручка є «ще одним символом нашої спільної історії».

Марко Берзручко 1920 року командував 6-ю Січової стрілецькою дивізією УНР, яка 6 травня разом із польськими військами визволила Київ від більшовицьких військ. Безручко також очолював оборону Замостя у боротьбі проти Червоної Армії і брав участь у розгромі Армії Будьонного під час битви під Комаровом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук