У Росії заборонили сайти опозиціонерів і ЖЖ Навального
Роскомнагляд заборонив сайти Grani.ru, Kasparov.ru, інтернет-видання «Ежедневный журнал» і сторінку блогера Олексія Навального в «Живому журналі», внісши їх до реєстру забороненої інформації.
Про це повідомив прес-секретар Роскомнагляду Вадим Ампелонський, пише «Інтерфакс-Україна».
«На вимогу Генпрокуратури РФ в єдиний реєстр забороненої інформації внесено такі інтернет-ресурси: Grani.ru, Kasparov.ru, EJ.ru. Зазначені сайти містять заклики до протиправної діяльності та участі в масових заходах, що проводяться з порушенням встановленого порядку», - заявив Ампелонський.
Він додав, що також на вимогу Генпрокуратури до реєстру внесено покажчик сторінки блогохостингу «Живий журнал»: Navalny.livejournal.com.
«Функціонування цієї інтернет-сторінки порушує положення судового рішення про обрання запобіжного заходу громадянина, відносно якого порушено кримінальну справу», - пояснюють у Роскомнагляді.
Ампелонський заявив, що зараз операторам зв'язку направлено вимогу про негайне обмеження доступу до зазначених ресурсів.
Тим часом, адвокат Олексія Навального Вадим Кобзєв заявив, що його клієнт не порушував умов домашнього арешту, які могли спричинити санкції у вигляді відключення його блоку в «Живому журналі».
«За умовами домашнього арешту Навальному не можна користуватися інтернетом і давати коментарі пресі у справі «Ів Роше». Писати замітки, статті на будь-які інші теми, як-от Крим чи якісь інші, йому не заборонено. Також він може передавати ці нотатки своїй дружині, у якої є пароль від його акаунтів, і вона може розміщувати їх», - сказав адвокат.
Кобзев наголосив, що порушення умов домашнього арешту можуть спричинити лише посилення запобіжного заходу, але ніяк не блокування «якихось там сайтів».
Водночас заступник головного редактора «Ежедневного журнала» Олександр Гольц заявив, що таке рішення Роскомнагляду може бути пов'язане з тим, що видання намагається аналізувати і повідомляти правдиву інформацію про те, що зараз відбувається в Україні і в Криму.
Нагадаємо, вчора стало відомо про звільнення головного редактора інтернет-видання Lenta.ru Галини Тимченко після того, як Роскомнагляд виніс попередження сайту за публікацію інтерв’ю з активістом «Правого сектору» Андрієм Тарасенком. Роскомнагляд обурило те, що після цього інтерв’ю було посилання на матеріал лідера «Правого сектору» Дмитра Яроша.