У Тбілісі назвали умови діалогу з Москвою
Офіційний Тбілісі готовий до діалогу з Москвою за умови шанобливого ставлення російської сторони до територіальної цілісності Грузії, повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на прес-секретаря грузинського президента Михайла Саакашвілі Манану Манджгаладзе.
За словами Манджгаладзе, ще однією умовою діалогу є відмова Росії від "агресивної політики".
Заява грузинської сторони стала відповіддю на недавнє інтерв'ю президента РФ Дмитра Медведєва російським і грузинським ЗМІ, в ході якого він назвав умовою відновлення відносин з Грузією відмова Тбілісі від претензій до вступу Росії до Світової організації торгівлі. Медведєв також говорив, що Росія не готова навіть заради вступу до СОТ погоджуватися з вимогами Грузії і, зокрема, закривати митні пости у Південній Осетії і Абхазії, які Тбілісі називає окупованими територіями.
Прес-секретар президента Грузії назвала події серпня 2008 року в Південній Осетії "військовою окупацією" і "етнічною чисткою", а також порівняла тон Медведєва з "лексикою часів холодної війни". Також Манджгаладзе відзначила і заяви російського президента про вибух біля посольства США в Тбілісі, в якому Грузія звинувачує російську сторону. Медведєв заявив, що подібні чутки є "нісенітницею, брехнею і провокацією", тоді як Манджгаладзе стверджує, що підозри підкріплені серйозними доказами. Раніше газета The Washington Times писала, що спецслужби США підтримують грузинську версію теракту в Тбілісі.
Вцілому, зазначила прес-секретар Саакашвілі, Грузія не дивлячись на всі розбіжності готова до налагодження діалогу з Росією, але тільки у випадку "шанобливого ставлення" до офіційного Тбілісі і "відмови від марної спроби відновити радянську імперію".
Раніше Москва і Тбілісі неодноразово називали умови поновлення перерваних після грузино-південноосетинського конфлікту відносин, однак досягти домовленості про переговори не вдавалося. Основним приводом для розбіжностей є територіальна приналежність Південної Осетії і Абхазії: Росія визнає незалежність цих республік, тоді як Тбілісі вважає їх частиною Грузії.