У вересні побільшало кібер-атак на ЗМІ, – дослідження
У вересні в Україні було зафіксовано 4 випадки погроз журналістам, тоді як у серпні – один. У вересні також значно побільшало кібер-атак на ЗМІ – їх було 4, тоді як протягом усього літа було зафіксовано лише 2 DDoS-атаки на сайти ЗМІ. Такі дані подає щомісячний моніторинг Інституту масової інформації (ІМІ) «Барометр свободи слова».
Найбільшу кількість порушень у вересні ІМІ зафіксував у категорії «перешкоджання законній професійній журналістській діяльності» – 11 випадків (у серпні – 9, липні – 9). Крім того, у вересні відбулося зростання економічного тиску на ЗМІ та журналістів — 3 випадки (у серпні – 1, в липні – 0, у червні – 1). Дещо зріс і політичний тиск – 5 випадків (серпень – 4, липень - 1). Водночас, незначно зменшилася кількість побиттів і нападів на журналістів – 4 випадки (у серпні – 5, у липні — 10). Однак було зафіксовано два напади на офіси ЗМІ, тоді як влітку таких випадків не було зафіксовано взагалі.
Найбільш резонансними порушеннями свободи слова у вересні став тиск на Інтернет-видання «Українська правда» та ініціатива народних депутатів від «Батьківщини» та Партії регіонів щодо обмеження доступу до публічної інформації.
Загалом у початку року ІМІ зафіксував 64 випадки нападів та погроз журналістам, 100 випадків перешкоджань їхній професійній діяльності, 37 випадків цензури та 36 випадків політичного й економічного тиску.
Нагадаємо, як свідчить інше дослідження Інституту масової інформації, лише 20% матеріалів у ЗМІ присвячені жінкам.
Довідка. Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за наступними категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний та політичний тиск, юридичний тиск, та кібер-злочини проти ЗМІ і журналістів. До щомісячного звіту включаються лише випадки, пов’язані із свободою слова та професійною журналістською діяльністю. Детальніше про методологію можна прочитати тут.