У ЄБРР вважають, що за правильних реформ Україна могла би відмовитися від імпортного газу

Представник ЄБРР Франсіс Маліж розкритикував політику України щодо газового ринку

В Європейському банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) вважають, що Україна має достатньо газу для того, щоб не імпортувати його і покривати повністю свої потреби в паливі. Понад те, з новими технологіями Україна могла би стати навіть експортером газу, заявив керуючий директор ЄБРР в країнах Східної Європи і Кавказу Франсіс Маліж.

Говорячи про енергоринок, він зауважив, що були ситуації коли іноземні компанії робили спроби вийти на український газодобувний сектор, зокрема British Petroleum, Shell та інші. Втім, за його словами, «їх дуже успішно і швидко витіснили з ринку».

«Де вони зараз? І це – ганьба, тому що в України достатньо газу для того, щоб не імпортувати його і покривати повністю свої потреби в паливі. І якби Україна захотіла, то могла б стати експортером газу. Але для цього потрібно робити правильні кроки в напрямку формування ринку і його регулювання», – наголосив Маліж в інтерв’ю агенції РБК-Україна.

Він пояснив, що треба створювати умови для виходу інвесторів на цей ринок, адже вони можуть надати Україні технології, яких вона не має.

Він також додав, що дуже важливо для України в майбутньому зберегти своє становище транзитера газу.

«Ви знаєте, що зараз у світі активно обговорюється питання будівництва газопроводу “Північний потік-2”. І якщо він все-таки буде побудований, потреби в транзиті російського газу через Україну значно зменшаться. Єдина можливість для країни зберегти свої доходи, які вона отримує від транзиту російського газу в ЄС – створити ефективного оператора ГТС (створення такого оператора якраз передбачено в процесі реформи “Нафтогазу”). А без злагодженої і консолідованої роботи українського уряду в цьому напрямку, ніякої реформи “Нафтогазу” не відбудеться», – наголосив керуючий директор ЄБРР в країнах Східної Європи і Кавказу Франсіс Маліж.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук