Україна допомогла б ЄС подолати економічну кризу, – Литвин
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин в інтерв`ю німецькомовному електронному порталу ЄС «ЄвроАктів» висловив думку, що членство України в ЄС сприяло би подоланню економічної кризи, що її зазнала Європа.
Про це ZAXID.NET повідомили в інформаційному управлінні ВРУ.
«Складні процеси, що нині мають місце в ЄС, є доказом того, що Європа повинна говорити в унісон, щоб її сприймали як єдність. Так само, як і ми зараз в Україні маємо діяти в реальному економічному секторі, потенціал якого, можливо, не є величезним, але це - реальна економіка. Відтак, я вважаю, що наше членство в ЄС могло би допомогти пом´якшити певною мірою той удар, що його зазнала Європа, - пояснив В.Литвин. - І навпаки, наслідки кризи для України могли би бути менш відчутними, якби вона була членом ЄС».
Голова Верховної Ради України також зазначив, що для України не є важливим питання дати вступу в ЄС, пояснивши, що наразі є важливим утвердження європейських стандартів та норм всередині країни. Натомість, сказав він, «на порядку денному стоїть підписання Угоди про асоціацію з ЄС, створення зони вільної торгівлі, а також план дій з безвізового режиму. Потім настане час для інших питань».
Серед найважливіших завдань, що стоять перед країною, В.Литвин назвав забезпечення цивілізованого економічного процесу, реалістичного розвитку української економіки, що дозволить мінімізувати корупцію. Голова Верховної Ради України також наголосив на необхідності створення прозорої системи влади в Україні, «де на першому місці стоять інтереси держави, а вже на другому - інтереси партії», і висловив переконання у важливості зміни настроїв громадян, які, за його словами, мають відповідально ставитися до виборчих процесів, «брати на себе відповідальність за власну долю і розуміти, що їх власні зусилля є ключовими для досягнення чогось у житті».
Відповідаючи на запитання щодо відмови України від євроатлантичного курсу, В.Литвин зазначив, що ідея вступу до НАТО не підтримується більшістю українського населення, і наголосив, що політика повинна ґрунтуватися на реалістичних засадах і відображати думки та настрої народу. Окрім цього, зауважив голова Верховної Ради України, деякі держави-члени ЄС не є членами Альянсу, проте вони «зовсім не почувається другорядними країнами».
З іншого боку, сказав В.Литвин, Україна тісно співпрацює з НАТО, зокрема, у рамках Річної програми партнерства та на парламентському рівні. «Я виходжу з того, що ми повинні бути присутніми всюди, де є наші національні інтереси», - підсумував він.