«Укрзалізниця» скасує 23 потяги
До кінця 2011 року «Укрзалізниця» планує скасувати 23 потяги та змінити періодичність курсування 13 потягів. Такі зміни «Укрзалізниця» запровадить на основі аудиту пасажиропотоку, який відображає заповненість кожного поїзда, кількість пасажирів, які здійснюють посадку-висадку на конкретній зупинці тощо.
« Перегляд системи маршрутів пасажирських перевезень назрів давно. І ще раз упевнитися у цьому допомогла комп’ютерна система аналізу пасажиропотоку, яку ми запровадили в експлуатацію з травня 2011 року. Завдяки аналізу стало наочно видно, які поїзди курсують порожніми, які використовуються як приміські, де навпаки не вистачає вагонів тощо. Такий повний аналіз пересування пасажирів робиться вперше за 20 років, і він має допомогти нам побачити «вузькі» місця та покращити економіку пасажирських перевезень», - зауважив генеральний директор «Укрзалізниці» Володимир Козак.
Як повідомили у прес-центрі «Укрзалізниці», з’ясувалося, що поїзди дальнього сполучення у більшості випадків не використовуються пасажирами за прямим призначенням. Пасажири користуються поїздами дальнього сполучення як приміськими. Також курсує багато поїздів, де кількість пасажирів, що подорожують з початкової до кінцевої станції, менше 10%.
Отже, за результатами аудиту залізничники провели удосконалення графіка руху поїздів, внаслідок чого скоротили або змінили періодичність курсування поїздів, що їздять напівпорожніми. Зокрема, до кінця 2011 року передбачено відмінити 23 поїзди та змінити періодичність курсування 13 поїздів.
За словами начальника головного пасажирського управління «Укрзалізниці» Олександра Іванька, скорочено лише ті потяги, які не затребувані пасажирами. Для прикладу, поїзд №125/126 Дебальцеве—Хмельницький курсує щоденно у кількості 14 пасажирських вагонів. За 9 місяців у цьому поїзді було запропоновано 184 740 місць, з них всього 6 287 (4%) пасажирів скористалися повним маршрутом слідування, тобто від Дебальцевого до Хмельницька. За 9 місяців поточного року Донецька залізниця витратила на експлуатацію даного потяга 56,7 млн грн, а покриття витрат становить лише 39,7%. Збитки Донецької залізниці від перевезення пасажирів цим потягом за вказаний період склали 34,2 млн грн.
На тих же напрямках, де спостерігається стійкий попит на перевезення, за словами Олександра Іванька, буде запроваджено нові маршрути, збільшено схему поїздів, тобто додано додаткові вагони.