В Органному залі готують світлове шоу з поезією Блейка і музикою Ліста

КультураДіана Коломоєць, 21 лютого 20194750
В Органному залі готують світлове шоу з поезією Блейка і музикою Ліста
фото artchive
З ілюстрацій Вільяма Блейка до «Божественної комедії»

Концерт-синергія трьох мистецтв відбудеться у Львівському органному залі 10 березня. «Данте-симфонія. Органно-світлове шоу» – це унікальний для Львова перформанс: поєднання класичної музики, поезії та живопису, кажуть організатори. Органістки Надія Величко та Єва Куліковська гратимуть «Данте-симфонію» Ференца Ліста. Візуальний ряд створюватиме віджей Альберт Врубель. А у перерві між частинами твору поезія Вільяма Блейка звучатиме в українських перекладах.

На написання «Данте-симфонії» Ліста надихнула «Божественна комедія», до якої він звертався протягом життя. У центрі музичного твору історія двох коханців, Франчески та Паоло, які приречені вічно кружляти в Пеклі в обіймах один одного.

Музику, написану для цілого оркестру, виконають солістка Органного Надія Величко та студентка 4 курсу Львівської Національної Музичної Академії імені Миколи Лисенка Єва Куліковська. «Ми гратимемо в чотири руки. Це не так складно технічно, головне – зігратися, добре розуміти один одного, однаково відчувати темп та акустику органа», – розповідає Надія Величко.

Симфонія складається з трьох тематичних частин – так само, як у Данте, це подорож з Пекла через Чистилище до Раю.

«Ця музика нелегка для сприйняття. Вона дуже емоційна, недарма Ліст присвятив «Данте-симфонію» своєму другу і колезі – Ріхарду Вагнеру, є в ній щось вагнерівське», – розповідає органістка.

У перерві між частинами твору звучатимуть вірші англійського романтика Вільяма Блейка у перекладі Тараса Демка. За його словами, ці твори раніше не перекладалися українською мовою. Голосом Блейка говоритиме актор Олександр Міщук. Візуальний ряд творитиме віджей Альберт Врубель. Він візьме за основу своїх візуалізацій на фасаді органа картини Вільяма Блейка, які «оживатимуть» під час гри.

«Коли ми говоримо про сучасний мистецький продукт, потрібно думати про синергію та діалог мистецтв. Ми в Органному залі намагаємося об’єднати потужні голоси митців, щоб отримати цікавий ефект», – пояснює автор ідеї проекту, заступник директора Органного залу Тарас Демко.

У той же час, організаторам хотілося уникнути буквального сприйняття сюжетів: «Ліст, Данте та Блейк об’єднані «Божественною комедією», адже англієць створив кілька ілюстрацій для поеми. Ліст та Блейк об’єднані романтизмом. Блейк та Данте – візіонери. Ми хотіли, щоб ці зв’язки народжували нові сенси, створювали загальне враження та післясмак».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук