В ТКГ розповіли про мирний план для Донбасу від Франції та Німеччини
План Франції і Німеччини щодо врегулювання ситуації на Донбасі – не унікальний, а намагається прив’язати дії до календаря
До теми
Радник глави української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович розповів деталі плану Франції і Німеччини щодо врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях на рівні Нормандського формату. Про це Арестович розповів в інтерв'ю телеканалу «Дім».
За словами Арестовича, план не має суттєвих відмінностей і є розвитком всіх тих домовленостей, які були раніше досягнуті в межах Нормандського і Мінського форматів – це більш уточнений документ, який прив'язує дії календарно.
«Цей план – це не що інше, як спроба прив'язати до календаря конкретні дії для виконання угод, досягнутих в Нормандському і Мінському форматах. Тільки ця пропозиція вже французької та німецької сторін, з невеликими правками з нашого боку. З ініціативи Франції та Німеччини були представлені так звані кластери перемир'я», – розповів він.
Він додав, що ці плани не показують широкій публіці в Україні, тому що сторони переговорів домовилися «щоб уникнути розмов-пересудів, інформаційного впливу, неправомірних чуток – не повідомляти те, про що перемовляються, до моменту, коли буде укладено угоду».
Арестович додав, що в переговорному процесі в України залишається план Спільних кроків по реалізації комплексу угод, які глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук запропонував в листопаді минулого року.
Що відбувається на Донбасі
У лютому Україна надала ОБСЄ докази того, що збройні формування РФ проводять обладнання нових і переобладнання своїх старих позицій на окупованому Донбасі.
Того ж місяця Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні зафіксувала скороченя бойовиками відстані з позиціями сил ООС.
Ще 3 березня окупаційна влада «ДНР» заявила про вихід з перемир'я на Донбасі. Командири дозволили бойовикам відкривати «попереджувальний» вогонь по позиціях Збройних сил України.
Облаштування бойовиками нових позицій супроводжувалось постійними обстрілами позицій ЗСУ і втратами серед українських військових.
Весь цей час президент Володимир Зеленський заявляв, що окупанти на Донбасі не зацікавлені у дотриманні режиму припинення вогню, але українські військові не дадуть його зірвати.