В Україні 15% усіх летальних випадків спричинені онкозахворюванням
Упродовж останніх років злоякісні новоутворення стабільно займають одне з провідних місць у загальній захворюваності і смертності населення як в Україні, так і в усьому світі. В Україні рак є причиною більш як 15% усіх летальних випадків і поступається за цим показником лише серцево-судинним захворюванням. За оцінками ВООЗ, до 2020 року 20 мільйонів нових випадків раку виявлятимуться щороку. Про це йшлося на розширеному засіданні підсумкової колегії Міністерства охорони здоров'я України, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі МОЗ.
За останні роки простежується деяка тенденція до зниження показника смертності населення від раку. Проте, якщо порівняти цей показник з країнами Європейського Союзу, то в Україні він 192 осіб на 100 тисяч населення, а в ЄС - 173,6.
Для порівняння: показник дорічної летальності в Україні становить 31,8%, а в країнах Європейського Союзу - 26,0%. Щодо п'ятирічного виживання онкологічних хворих після встановлення діагнозу, то в ЄС їх 64 %, а в Україні - 57,5 %.
Однією з найбільш актуальних проблем у галузі онкологічної допомоги, що зумовлює фатальність прогнозу онкологічного захворювання, є насамперед несвоєчасне, пізнє виявлення онкологічних захворювань.
Рівень допомоги онкологічним хворим в Україні не відповідає реальним потребам, у зв'язку з нераціональним використанням сучасних високовартісних технологій і новітніх засобів для ранньої діагностики та своєчасного лікування раку.
Слід зазначити, що дороговартісне обладнання в європейських онкологічних центрах працює цілодобово і навантаження на нього є у декілька разів більшим ніж в Україні. Тому, висока вартість сучасного обладнання для діагностики і лікування онкологічних хворих та його низький рівень використання приводить до подорожчання однієї процедури обстеження онкологічного хворого в Україні.
Запропонований алгоритм надання онкологічної допомоги населенню України забезпечить проведення збалансованої державної політики та ефективне використання коштів виділених з державного бюджету для боротьби з онкологічними захворюваннями. Дозволить кожному пацієнту отримати якісну і доступну онкологічну допомогу відповідно до затверджених МОЗ України стандартів діагностики і лікування онкологічних хворих на рівні, який відповідає його випадку захворювання, незалежно від місця його проживання.
За аналогічним принципом відповідно до Програми діяльності Кабінету Міністрів можлива побудова широкої мережі Національних медичних центрів.