Відновлена Незалежність України: Чому це важливо!
Інші блоги автора
- Заради миру Україна мусить виграти війну Росії 4 жовт, 11:47
- Захід повинен допомогти Україні відстояти її невід'ємне право на самооборону 13 вер, 12:31
- Прорив України у російську Курську область змінює ситуацію 16 серп, 13:38
Цього року українці та наші друзі по всьому світу відзначатимуть 30-ту річницю відновлення Незалежності України та здійснення далекоглядних слів нашого легендарного пророка Тараса Шевченка, який у 1845 році написав у своїй поемі «Великий льох»:
Встане Україна
І розвіє тьму неволі,
Світ правди засвітить,
І помоляться на волі
Невольничі діти!
Тридцять років тому була вислухана незліченна кількість обнадійливих молитов, боротьба мужнього Давида проти Голіафа українських борців за свободу здобула перемогу та величезні жертви цілих поколінь українців були винагороджені, коли українці отримали найбільший Божий дар для нації та наступні слова Акту проголошення незалежності України пролунали у Верховній Раді України 24 серпня 1991 року:
Верховна Рада ... урочисто проголошує
незалежність України та
створення самостійної української держави – України.
Територія України є неподільною і недоторканною.
Віднині на території України мають чинність
виключно Конституція і закони України.
Ця декларація про відновлення Незалежності України є, безперечно, однією з найважливіших і визначальних геополітичних подій ХХ століття.
Дійсно, коли Україна ще раз і назавжди проголосила свою відновлену Незалежність, вона підштовхнула всіх до нової геополітичної ери, спричинила крах того, що колишній Президент США Рональд Рейган правильно назвав «імперією зла», і дозволила Українському народу вийти з колоніалізму та увійти у завидне коло вільних народів світу.
Щоб краще зрозуміти і повністю оцінити масштаби цієї події, необхідно усвідомити задушливе ярмо, якого нарешті змогла позбутися Україна.
Україна страждала протягом трьох століть від нещадного російського панування та експлуатації, включаючи понад 70 років невимовного комуністичного терору, який лише у ХХ столітті включав:
● Голодомор, який забрав мільйони українських життів і тепер визнаний міжнародним співтовариством таким, яким він був насправді, – одним із найгірших геноцидів в історії людства;
● заборону релігії, конфіскацію церковного майна та системні переслідування і вбивства ієрархії, духовенства та мирян українських Церков та релігійних спільнот, які змусили віруючих, як за часів злобного римського імператора Нерона, піти в катакомби;
● жорстокі репресії та страти видатних діячів України в науці, літературі, культурі та мистецтві, у тому числі в період, відомий як «Розстріляне Відродження»;
● нещадну русифікацію та знищення будь-якого опору радянській імперії або прояв будь‑якої форми Незалежності України, що призвели до примусового ув’язнення незліченної кількості мільйонів українців у радянських таборах смерті – ГУЛАГу;
● втрату мільйонів українських життів від рук Червоної армії та нацистів під час Другої світової війни; та
● Чорнобильську катастрофу, яка стала продовженням політики недбалого та ненаситного розкрадання українських ресурсів Кремлем, а відтак приховуванням цього ядерного вибуху (проводячи під радіоактивним небом – лише через п'ять днів після катастрофи – парад 1 травня у столиці України Києві, всього за 90 кілометрів від ядерного вибуху, тим самим ставлячи під загрозу життя невинних людей, включаючи молодь та дітей).
Тільки на цьому тлі можна почати оцінювати величезну важливість довгоочікуваного проголошення відновлення Незалежності України 24 серпня 1991 року.
У світлі цього українці повинні бути індивідуально, колективно і вічно вдячні Всевишньому за те, що розкував кайдани радянської імперії та задовольнив палкі прагнення українського народу до свободи.
Українських борців за свободу, які проклали шлях до відновлення Незалежності України, і всіх тих, хто тепер мужньо захищає територіальну цілісність України від військової агресії Росії, також слід вшанувати як національних героїв України.
Відновивши Незалежність України, український народ взяв під контроль як свою землю, так і свою долю.
Українська діаспора внесла свій вклад до цієї великої історії успіху, активно підтримуючи українську націю та її борців за свободу. Українська діаспора також скористала від проголошення відновленої Незалежності України, оскільки тепер Захід визнає, що українці в діаспорі мають коріння в країні під назвою Україна, а не на якійсь невідомій території, що входить до складу австро-угорської, польської, румунської, або радянської держави.
Відновлення Незалежності України в 1991 році стало також останнім цвяхом у труні однієї з найжорстокіших імперій світу, та призвело до розпаду Радянського Союзу на 15 незалежних держав. Таким чином, Незалежність України забезпечила звільнення багатьох інших поневолених народів колишнього Радянського Союзу.
У своїй книзі «Стратегічне бачення: Америка та криза глобальної влади» Збігнєв Бжезінський, відомий інтелектуал зовнішньої політики США, який був радником Президента США з національної безпеки Джиммі Картера, а також радником із закордонних справ кількох інших президентів США, написав:
Не можна переоцінити, що без України
Росія перестає бути імперією,
але з Україною, підпорядкованою, а тоді підкореною,
Росія автоматично стає імперією.
У цьому сенсі Незалежність України усунула постійну загрозу, що виходила від Російської імперії, і зробила світ набагато безпечнішим місцем для життя.
Росія визнала Незалежність України лише за назвою, але ніколи не прийняла геополітичну реальність, що в результаті виникла.
Дійсно, Владімір Путін, сучасний російський клептократичний цар з імперіалістичними амбіціями, відкрито нарікав на те, що розпад Радянського Союзу був «найбільшою катастрофою ХХ століття», і він залишається рішучим у поновленні його так званої слави.
Саме тому Росія вторглась у Крим у лютому 2014 року, а незабаром після цього - у частини Сходу України. Відтоді Росія вела безперервну та порочну гібридну війну проти України з чіткою метою повернути над нею контроль. Ця кричуща військова агресія вже знищила безпощадно як людей, так і майно. Протягом останніх семи років російської агресії лише в окупованих Донецькій та Луганській областях було вбито понад 14 000 осіб і понад 30 000 осіб отримало поранення (включаючи українських цивільних та військових), а в Україні, наразі, понад 1,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб.
Ця військова агресія націлена не тільки на Крим та Донецьку і Луганську області. Кінцевою метою є вся Україна, оскільки Путін повністю розуміє геополітичну оцінку Бжезінського про те, що з підпорядкованою Україною «Росія автоматично стає імперією».
На жаль, хоча Захід підтримує Україну і засуджує кричущі порушення Росією світового порядку, західні лідери все ще не усвідомлюють того факту, що план Путіна виходить далеко за межі Криму та Донецької і Луганської областей, і націлений на Незалежність України з метою відтворення нової і загрозливої Російської імперії.
Слід зазначити, що так само, як Незалежність України у 1991 році ліквідувала «імперію зла» та забезпечила появу 14 додаткових незалежних держав, нинішні зусилля Путіна відновити цю саму імперію шляхом підкорення України поставлять під величезний ризик мир, безпеку та стабільність у всьому світі.
З цієї причини міжнародне співтовариство має не тільки брати участь у цьогорічному вшануванні 30-ї річниці Незалежності України, а й активно допомагати Україні повністю відновити та захистити свою територіальну цілісність. Це слід робити не тільки заради України, а й заради міжнародної спільноти. Незалежність України та повноправне членство в Європейському Союзі та НАТО – найкраща надія Європи на безпеку та стабільність проти гібридної агресії Росії, спрямованої на Захід.
Щоб допомогти Україні повністю відновити та захистити свою територіальну цілісність, західні лідери повинні вжити ефективних заходів, а саме забезпечити щоб:
1. НАТО надав Україні План дій щодо членства в НАТО;
2. Проект Кремля «Північний потік-2» був скасований; та
3. Росії було заборонено користуватися SWIFT, якщо вона не деокупує Україну протягом певного періоду часу, визначеного Заходом.
Такі рішучі дії допоможуть Україні забезпечити, щоб усі українці (включаючи тих, хто проживає на тимчасово окупованих територіях у Криму та Донецькій і Луганській областях) могли повноцінно святкувати майбутні річниці відновлення Незалежності України.
Такі дії також забезпечать, щоб ми всі жили у більш процвітаючому та безпечному світі, де всі люди та нації мають значно більші шанси користуватися основними свободами, закріпленими у Статуті ООН.
Слава Україні! Героям Слава!