Відпочивальники залишають у парках купи сміття
Відпочили - насмітили
Відпочили - не забудьте прибрати. Після пікніків у міських парках та лісах поблизу Львова, люди залишають тонни сміття.
Серед відходів - найбільше скла, пластику та поліетилену, які довго розкладаються у ґрунті та шкодять довкіллю.
Де у парку "Знесіння" добре гуляти, побачити не важко. Залишені пляшки від спиртних напоїв, фольга та поліетиленові торбини свідчать про нещодавні пікніки. Григорій та Ірина, які часто приходять до паркового озера, розповідають: смітять здебільшого підлітки. Вони ж, натомість, сумлінно прибирають після себе.
В дирекції парку скаржаться: відвідувачі палять вогонь в недозволених місцях та залишають після себе сміття. За порядком стежать лише двоє людей. які за зміну не встигають обійти майже 160 гектарів парку.
Порушникам, яких впіймали на гарячому, загрожує штраф від 85-ти до 170-ти гривень. Однак ризик попастись на очі перевіряльникам, людей не надто лякає. Після вихідних сміття з парків вивозять вантажівками. Найгірша ситуація - у Сихівському лісі.
Екологи вважають, аби менше смітили потрібно облаштовувати спеціальні місця для пікніків та проводити просвітницьку роботу. Часто люди не задумуються. яку шкоду завдають довкіллю.
Неорганічні відходи забруднюють ґрунти та воду, а щоби вони розклалися потрібні століття. Так скляна пляшка може пролежати в землі до тисячі років, пластикова -200, а алюмінієва банка - 500.