Як зіпсувати ідею скорочення депутатів Верховної Ради

Ярослав Рущишин
Народний депутат України, фракція «Голос»

Цього тижня у Верховній Раді розгорнулася драма – депутати показово скорочували самих себе. Чому показово? Бо виключно заради публічного враження. В реальності законопроект про зменшення депутатського корпусу з 450 до 300 депутатів законом стати не зможе.

Давайте розберемось, що відбулося.

З ініціативою скоротити кількість депутатів Верховної Ради першою, ще під час виборів, виступила партія «Голос». Ми не брали зі стелі число, скільки саме їх має бути. Ці розрахунки мали зробити науковці: визначити, скільки народних обранців буде достатньо для якісного народовладдя, – щоб кожен виборець мав доступ до законотворення.

З початком роботи парламенту нашу ідею взяла на озброєння фракція «Слуги народу». І цьому можна було б радіти, якби депутати монобільшості не «замінували» свою пропозицію, занапастивши початкову ідею.

Автори законопроекту №1017 зашили у свій текст «ляпи», які точно не отримають підтримки 300 депутатів – а саме стільки голосів необхідно, щоб відповідним чином змінити Конституцію. Тобто для телевізора «слуги народу» імітували бурхливу діяльність і готовність прорідити парламент, але потурбувались про те, щоб цього не сталося.

Серед «ляпів» – легковажне ставлення до Конституції та основних державних механізмів. Ми не знаємо, умисно або через некомпетентність, але автори законопроекту пропонують порушити безперервність роботи найвищого органу законодавчої влади України.

За Конституцією, повноваження старого складу Верховної Ради закінчуються у день прийняття присяги новообраними депутатами. Між цими двома датами завжди є доволі тривалий час, впродовж якого депутати можуть працювати поза сесійною залою, а парламент у разі необхідності може бути скликаний позачергово.

Але «Слуги народу» хочуть, щоб Верховна Рада складала свої повноваження ще під час виборів наступного складу парламенту, – тобто щоб Україна регулярно на тривалий час залишалась без вищої законодавчої влади. І прописати це на рівні Конституції – щоб звичайними законами виправити це було неможливо.

Як вам такі пропозиції під час війни? На них вже зреагував Конституційний Суд, надавши свої застереження. От і привід відмовитись від ухвалення закону, а включно зі скороченням депутатського корпусу.

Якщо ж говорити про справжнє скорочення, а не його імітацію, то «Голос» нагадує, що потрібно зробити: депутати мають врахувати зауваження Конституційного Суду, доопрацювати й підготувати вдосконалений законопроект до наступної сесії, щоб отримати 300 голосів «за».

А тепер – просто стежте за тим, чи зроблять це «слуги народу», чи заплановано бідкатимуться в телевізорі, що їхню «прогресивну» ініціативу хтось провалив.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук