Ющенко розповів фракції НУНС, що Тимошенко привела Україну до прірви
Президент провів зустріч із фракцією "НУ-НС". На початку зустрічі Глава держави ще раз дав свою оцінку подіям, що мали місце у Верховній Раді з 2 вересня, назвавши їх - "національна зрада". "Це був тест на "вшивість", який пройшов кожний депутат фракції", - охарактеризував Президент ситуацію в парламенті, коли усі події, що відбувалися там, передбачали один вихід - розпад демократичної коаліції та створення коаліції нового формату. Президент наголосив, що привнесений із-за кордону сценарій мав на меті "зробити розворот національного курсу на 180 градусів", - повідомили ZAXID.NET в прес-службі Глави держави.
"Я читаю президентську пошту. Вона трошки змістовніша, аніж ваша пошта. Цей задум не відкинутий і сьогодні, і, включаючи вчорашній день, ведуться колосальні бої, щоб відтворити те, що відбулося 2 вересня", - сказав Президент.
Він наголосив на особливій небезпеці для України повного втілення такого задуму. "Країна за міліметр пройшла від прірви. І автором прірви був БЮТ і прем’єр-міністр", - попередив Президент. При цьому Глава держави висловив жаль з приводу того, що у цьому сценарії відіграли свою роль деякі депутати НУНС. "Мені соромно, що фракція була підвішена в такому стані", - сказав Президент. У цілому ж Глава держави висловив подяку фракції за позицію, якої вона трималася під час цих подій, що унеможливило повномасштабне втілення задуму з демонтажу демократичних завоювань.
Говорячи про долю коаліції, Президент нагадав, що демократична коаліція у попередньому складі виявилася у поточній політичній ситуації непотрібною, "бо план, який задумали проти України, був набагато цінніший, ніж перемовини по порядку денному парламенту, грузинському питанню, Чорноморському флоту". "Нас підвели до іспиту, як приблизно і 12 місяців назад: треба було дати гарантію вічного перебування в політиці декільком людям", - сказав Президент про цю конфігурацію. Для її закріплення планувалося прийняти конституційну реформу кулуарним шляхом, оминаючи Національну конституційну раду", - додав Віктор Ющенко.
"Треба було розписати Конституцію, яка давала б вічність у політиці трьом чи двом персонам", - сказав він.
Водночас, за його словами, демократична коаліція не змогла довести свою ефективність через позицію однієї із її сторін. "За 9 місяців коаліція, яка пообіцяла народу прийняти 245 законів, щоб реалізувати свою ідеологію і свої пріоритети, прийняла 11. А те, що вимагалося з нашої позиції прийняти, до сьогодні не прийнято", - сказав Президент.
Із 34 днів переговорів про новий формат коаліції лише 4 останні дні було присвячено пошукові взаєморозуміння серед учасників демократичної коаліції, і 28 днів - переговорам між БЮТ, ПР і КПУ. Ця нескладна арифметика демонструє усю незацікавленість колишніх союзників зберегти формат демократичної коаліції.
"Що говорить, як розставлені пріоритети, у тому числі наших попередніх партнерів по коаліції", - переконаний Віктор Ющенко.
"Пройшло 30 днів. За ці 30 днів до нас у двері не постукали. Але я і не чекав", - прокоментував Президент переговорний процес. Він нагадав, що надав можливості провести переговори не лише в передбачені Конституцією 30 днів, але й понад цей термін. "Наша Україна" в координатах, запропонованих для переговорів, ці перемовини провела".
"Я вважаю, що зараз ми можемо з гідністю і честю перегорнути сторінку і говорити далі про українську демократію", - сказав Глава держави. Віктор Ющенко запропонував фракції провести ще одну зустріч, яку присвятити "обговоренню наступного кроку".