Ющенко звільнив свого скандального охоронця
Президент Віктор Ющенко прийняв серйозне кадрове рішення - звільнив начальника Управління держохорони України Валерія Гелетея (Управління відповідає за безпеку перших осіб держави) і призначив на цю посаду Олександра Бірсана. Інформацію про це підтвердив сам Гелетей. Від докладних коментарів він ухилився, заявивши, що на сайті президента указу ще не було
Як інформує ТСН.ua , Валерій Гелетей був одним з найбільш наближених до екс-глави СП Віктора Балоги, і після відходу з посади останнього і призначення Віри Ульянченко було зрозуміло, що незабаром його теж замінять. Уродженець Закарпатської області, Валерій Вікторович зробив запаморочливу кар'єру: відпрацювавши 18 років на різних посадах в МВС, у жовтні 2006 року був призначений керівником Головної служби з питань діяльності правоохоронних органів СП, а в травні 2007-го - начальником Управління державної охорони (УДОУ - охорона вищих посадових осіб) . В 41 рік став наймолодшим в Україні генерал-полковником. Про нове місце служби не каже, мовляв, спочатку - у відпустку.
14 липня особовому складу УДОУ повинні представити його наступника - генерала Олександра Бірсана. Його добре знають в силових і правоохоронних структурах. Він працював в УДОУ, керував "Альфою" Служби безпеки та Головним управлінням "А" СБУ.
Нагадаємо, 24 травня 2007 року сталася бійка між "регіоналами" та співробітниками Держохорони (УДО). Тоді ще начальник Управління держохорони Валерій Гелетей заявляв, що під час інциденту "регіонали" побили співробітників УДО.
Через бійку у будинку Генеральної прокуратури було порушено кілька кримінальних справ, зокрема за фактами перевищення влади і службових повноважень міністром внутрішніх справ Василем Цушком і співробітниками МВС, а також перешкоджанню співробітникам оперативно-слідчої групи СБУ у виконанні службових обов`язків. Постанови про порушення цих кримінальних справ були згодом скасовані рішенням Печерського райсуду на підставі того, що при їх винесенні не була проведена відповідна дослідча перевірка.
Ще одна кримінальна справа була порушена стосовно самого Гелетея. Йому інкримінували "навмисне завдання тілесних ушкоджень середньої тяжкості" народним депутатам "у зв`язку з їх державною чи суспільною діяльністю", "перевищення влади або службових повноважень, що супроводжується насильством, застосуванням зброї чи діями, що ображають гідність потерпілого", а також "захоплення державних будівель або споруд".
Справу було порушено на підставі заяв трьох депутатів Верховної ради V скликання від Партії регіонів — Павла Сулковського, Олексія Журавка і Андрія Сокола.
Потім Печерський районний суд Києва відмінив постанову про порушення кримінальної справи стосовно начальника Управління державної охорони Валерія Гелетея, який звинувачувався в застосуванні сили до депутатів під час захоплення будинку Генеральної прокуратури в травні.