За об’єднання Тігіпку могли запропонувати прем’єрство, - політолог
Об’єднання Партії регіонів та «Сильної України» є корисним для обох цих політичних сил, а також матиме позитивний вплив на проведення реформ в Україні, вважає політолог Володимир Фесенко.
«Думаю, що за всієї сенсаційності цієї новини, в такому рішенні є певна логіка. Передусім, звичайно, з боку Партії регіонів, тому що через таке об’єднання регіонали, фактично, консолідують провладний електорат і позбуваються потенційного конкурента. Це, звичайно, буде грати на користь Партії регіонів», - зазначив Володимир Фесенко у коментарі для ZAXID.NET 16 серпня.
Щодо Сергія Тігіпка, то він, на думку політолога, реалістично оцінює нинішню політичну ситуацію і свою перспективу. «Мені здається, що він зробив певні висновки з уроків місцевих виборів. І він, і його партія постали перед дуже непростою дилемою: що робити далі? Або залишатися у владі - і тоді як конкурувати з Партією регіонів? Ті виборці, які підтримують владу, будуть скоріше вибирати головну партію влади, ніж її молодшого партнера. Це виявилося, зокрема, і на місцевих виборах. Якщо ж всерйоз конкурувати з Партією регіонів, треба йти в опозицію – до чого, мені здається, Тігіпко не готовий. Це для нього неорганічний вибір, йому більше подобається працювати в уряді, ніж займатися опозиційною діяльністю. Тому я думаю, що, оцінюючи ці обставини, він зробив для себе вибір на користь об’єднання з регіоналами, оскільки це зберігає шанси для подальшої політичної кар’єри і для нього, і для його команди», - вказав політолог.
«Я не виключаю, зокрема, що Тігіпку могли запропонувати – не сьогодні, а на завтра – посаду прем’єра, і, відповідно, достатньо пристойний статус в Партії регіонів», - додав Володимир Фесенко.
Водночас політолог висловив переконання, об’єднання Партії регіонів і «Сильної України» матиме позитивний вплив на проведення реформ. Якби ці дві політичні сили готувалися до виборів окремо і змушені були б конкурувати між собою, то реформи проводити було б набагато складніше, наголосив Фесенко.
Також Володимир Фесенко спрогнозував, що рішення про об’єднання цих двох політичних сил лише розпочинає процес укрупнення і об’єднавчих процесів як в провладному таборі, так і в опозиційному. «Я не виключаю, що лідери якихось маленьких партій, які не мають стабільних електоральних перспектив, підтримають владу і будуть приєднуватись до Партії регіонів… Інша річ, що самі «регіонали» будуть оцінювати, кого варто брати до себе, хто достатньо привабливий для них не просто, як партнер, а як член їхньої партії», - зазначив фахівець.
Щодо опозиційного табору, то там ситуація буде виглядати дещо по-іншому: частина маленьких партій буде приєднуватися до «Батьківщини», частина – до «Фронту Змін» і до «Свободи». «Тут буде складніше, тому що Яценюк і «Свобода» менш схильні до таких об’єднавчих процесів. Вони скоріше будуть наполягати не на об’єднанні, а на тому, що якщо хтось хоче приєднатися, нехай вступає в індивідуальному порядку», - сказав Володимир Фесенко.
Як інформував ZAXID.NET, 16 серпня Сергій Тігіпко і Микола Азаров повідомили про об’єднання Партії регіонів та «Сильної України».