Закарпатські угорці через ЄСПЛ вимагатимуть від України право на свого представника у ВР

Товариство угорської культури Закарпаття (ТУКЗ) як і раніше має намір судитися з Україною в Європейському суді з прав людини через відмову ЦВК змінити межі 73-го округу і дати можливість закарпатським угорцям обрати на виборах-2014 свого представника у Верховній Раді.

«Позов готується і буде поданий в Європейський суд», – розповів газеті  «Дзеркало тижня. Україна» голова ТУКЗ, перший заступник голови Закарпатської облради Ласло Брензович.

Раніше ТУКЗ подало у Центрвиборчком заяву з проханням створити у Закарпатті мажоритарний округ з урахуванням інтересів угорської громади (згідно з законом). Однак ЦВК відмовилася задовольнити його з формальних причин.

На рішення ЦВК миттєво зреагував угорський уряд, побачивши в цьому серйозне порушення прав закарпатських угорців і висловивши стурбованість, що в Україні ні законодавство, ні політичні обіцянки не гарантують прав національних меншин.

Варто нагадати, що в травні ТУКЗ підписало декларацію про співпрацю з Петром Порошенком. У відповідь на підтримку угорців на виборах тоді ще кандидат пообіцяв забезпечити парламентське представництво угорців Закарпаття.

ТУКЗ, у свою чергу, не зумівши змінити межі 73-го округу через ЦВК і український суд, заявив, що буде шукати захисту прав закарпатських угорців в Європейському суді з прав людини.

І хоча незабаром напругу вдалося знизити – «Блок Петра Порошенка» дав прохідне 62-е місце Брензовичу, це аж ніяк не означає, що проблема вирішена остаточно.

«Тобто прохідне місце в партійному списку – це не зовсім те, до чого ми прагнули. Наша організація давно в політиці і знає, що є принципові речі, які потрібно відстоювати. Україна повинна бути правовою державою і захищати права нацменшин, в тому числі і щодо виборів, на законодавчому рівні», – сказав Брензович.

«Позицію ТУКЗ можна зрозуміти: адже якщо Порошенко і виконав одну з домовленостей з угорцями, то лише формально», – резюмує видання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук