Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект про створення ринку землі

За законопроект проголосували 240 депутатів

ЕкономікаАнна Журба, 13 листопада5240
Законопроект передбачає відкриття ринку землі з 1 жовтня 2020 року

Верховна Рада України проголосувала в першому читанні за законопроект 2178-10, який скасовує заборону продажу земель сільськогосподарського призначення. За нього проголосували 240 депутатів з 365 зареєстрованих, зокрема 227 представників фракції «Слуга народу» та 13 позафракційних депутатів. Проти законопроекту голосували «Європейська солідарність», «Батьківщина» і «Опозиційна платформа – За життя», фракція «Голос» утрималася.

Як пише «Економічна правда», законопроект передбачає відкриття ринку землі з 1 жовтня 2020 року. Купувати землю зможуть українці, українські компанії, ОТГ та держава. Юридичні особи, кінцевими власниками яких є іноземці і які орендують землю в Україні більше трьох років, також зможуть її придбати з 1 жовтня 2020 року. Проте, за словами президента Володимира Зеленського, між першим і другим читанням в законопроект внесуть поправку про проведення всеукраїнського референдуму, на якому українці самі вирішать, чи давати іноземцям дозвіл на купівлю землі.

Ті іноземні компанії, які не займались обробітком землі в Україні мінімум три роки, зможуть отримати право продавати землю з 1 січня 2024 року. Крім того, у законопроекті передбачене переважне право орендаря на купівлю земельної ділянки. Концентрація землі у власності визначена на рівні 35% ОТГ, 8% області та 0,5% країни. Землі державної та комунальної власності будуть реалізовуватися на торгах. Стартова ціна продажу – нормативна грошова оцінка.

Як інформував раніше ZAXID.NET, на початку вересня президент доручив Кабміну підготувати до 1 жовтня, а Верховній Раді ухвалити до 1 грудня законопроект про ринок землі сільськогосподарського призначення зі скасуванням мораторію.

Згідно з опитуванням соціологічної групи «Рейтинг», проведеним у кінці вересня, запровадження вільного ринку землі підтримують 19% українців, тільки 5% не бачать у цьому жодних ризиків. Результати листопадового опитування «Рейтингу» свідчать, що більшість українців – понад 77% – взяли б участь у референдумі щодо відкритя ринку землі, якби такий відбувся. Понад 67% опитаних вважають, що такий референдум потрібний. Якби він відбувся, то понад дві третини українців проголосували б за продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук