Заньківчани ставлять на львівській сцені виставу про молодого Івана Мазепу і любовний трикутник

КультураМарічка Крижанівська, 27 грудня 2018, 16:31 888 0

29 і 30 грудня у Національному театрі ім. М. Заньковецької у Львові ‒ прем'єра вистави «Мазепа» за драмою Юліуша Словацького. Над постановкою працював Федір Стригун.

Федір Стригун і сам колись грав роль Івана Мазепи. А от тепер надумав поставити драму польського класика Юліуша Словацького. У цього автора Мазепа ще ані не гетьман, ані не політик, він ‒ юнак, паж польського короля Яна Казимира, розумний, метикуватий, той, що полонить жіночі серця.

«Мазепа настільки був, видно, податливий до любові, і настільки був, як українець, сентиментальний, це точно, це я вже вивчив. Ну і ще була колосальна якість ‒ дуже розумний був. Знати 10 мов, володіти ними прекрасно, побувати в Європі всюди», ‒ розповідає режисер-постановник Федір Стригун.

Драматург з великою прихильністю описує Івана Мазепу, наголошує, що стосунки між простими людьми і народами часто псують вельможі та влада.

«Дуже гарно Юліуш Словацький написав, там Мазепа в дуже такому хорошому світлі представлений. І показана оця вся атмосфера, яка існувала при дворі короля Яна Казимира. Це ота пиха, оця бундючність», ‒ додає Януш Юхницький, виконавець ролі короля.

Тут ще нема політики, тільки людські стосунки і головне ‒ любов. Бо ця вистава передовсім про кохання, яке, як і у Шекспіра, обертається на трагедію.

«Це романтизм XVII сторіччя, сам Юліуш Словацький у той час молодим хлопцем писав і, до речі, він написав «Мазепу», здається, за 5 днів в Парижі. Вона переплітається з Шекспірівськими трагедіями», ‒ каже Валентина Мацялко, виконавиця ролі Амелії.

Стилізовані осучаснені костюми, впізнавані мотиви у музиці ‒ усе це запрезентують на прем'єрі вистави «Мазепа» у суботу та неділю, 29 та 30 грудня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук