Засадний: Е-квиток – перехід від політизації перевезень до бізнесу
Питання пасажироперевезень у Львові є заполітизованим. «Це мільйон пасажирів на день. І всі є виборцями, крім того, що є пасажирами. Хотілося б відкинути політичну складову і перейти до бізнес-відносин, коли ми зможемо платити гроші перевізникам. І це дає е-квиток», – вважає начальник управління транспорту Львівської міської ради Олег Засадний.
12 березня на громадських слуханнях щодо можливості підняття ціни на проїзд та впровадження е-квитка Олег Засадний сказав, що сумніву в тому, чи треба впроваджувати е-квиток, немає, та питання в тому, як цей проект реалізувати. За словами чиновника, є проблема через те, що водії, зареєстровані як приватні підприємці, не зобов’язані видавати квитків, «працюють в режимі маршрутного таксі, не мусять зупинятися, де не хочуть».
«Моя позиція проста, думаю, вона у всіх однакова. Ми можемо говорити про перегляд тарифів тільки за умови покращення якості перевезень: дотримання маршруту і графіку», – зауважив чиновник. Він також додав, що є ще така складова проблеми як скарги. «За минулий місяць ми отримали 282 скарги щодо всіх перевізників. Ми сьогодні стоїмо перед вибором. Є перевізники, які нам показують свою витратну частину і кажуть, що вони збиткові. З іншого боку є громада, яка каже, що і дві гривні – забагато», – сказав чиновник.
Він наголосив: «Це треба привести до спільного знаменника. І електронний квиток є тим спільним знаменником: він дає чітке розуміння, скільки пасажирів-пільговиків, скільки грошей отримується, зрозумілою буде витратна частина. Оскільки місто є змовником послуг з перевезення, але не платить кошти перевізнику за це, то єдиним важелем, який ми можемо сьогодні використовувати, є розірвання угоди. Але воно тягне за собою певні ризики: оскільки цей бізнес сьогодні непрозорий, то не стоїть черга інвесторів, які готові привести автобуси, поставити їх на маршрут», – сказав Олег Засадний.
Як інформував ZAXID.NET, 12 березня на громадських слуханнях щодо доцільності підвищення оплати за проїзд та введення електронного квитка у Львові модератор сайту ekvytok.lviv.ua Мирослав Голяк розповів, що зараз у Львові кожна пересадка в інший автобус є платною, водії з неповагою ставляться до пільговиків, «фарширують» автобуси пасажирами, порушують маршрути і графіки, займаються «гонками», бо є конкуренція за пасажира, який заплатить «живі гроші». Натомість, водії мають займатися виключно основною своєю функцією – перевезенням.
Додамо, жоден з приватних перевізники, що працюють в місті, не прийшов на обговорення. З перевізників на слуханнях був присутній лише представник комунального підприємства АТП-1.
Нагадаємо, наприкінці 2012 року мер Львова Андрій Садовий розповів, що рішення про створення підприємства з обслуговування електронного квитка на транспорті блокує депутатський корпус, вся необхідна документація по цьому проекту готова. Мер пообіцяв, що до цього питання місто повернеться з 2013 року.