Журналістський шум поховав законопроект про обмеження доступу до інформації, - експерт
Законопроект про обмеження доступу до публічної інформації не має жодного шансу пройти профільний парламентський комітет та навряд чи потрапить у сесійну залу. Про це заявив член комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Юрій Стець. Водночас директор Інституту медіаправа вважає, що шум, який здійняли журналісти, швидше за все, вже поховав цей законопроект.
«Цей законопроект немає жодного шансу по-перше – пройти Комітет по свободі слова і інформації, по-друге – ми будемо великими лобістами, щоб він не потрапив в зал, не був проголосований в залі. І, очевидно, ми будемо багато працювати, щоб подібні законопроекти, все ж таки, розробляли люди, які розуміють про що насправді йдеться, а, відповідно, дурниці не попадали до зали і не паплюжили честь народного депутата», - заявив Стець в ефірі 5 каналу.
Водночас директор Інституту медіаправа Тарас Шевченко вважає, що шум, який здійняли журналісти, швидше за все, вже поховав законопроект щодо обмеження доступу до публічної інформації.
«Я думаю, що тут має місце якась недбалість, чи недоопрацювання – просто не розібралися в цій темі. І, очевидно, що той шум, який здійняли журналісти, швидше за все, вже поховав цей законопроект», – заявив Шевченко.
Нагадаємо, за інформацією Телекритики, 20 вересня чотири народні депутати фракцій «Батьківщина» та Партії регіонів зареєстрували законопроект №3301, що може обмежити доступ до публічної інформації. Про реєстрацію документу йдеться на сайті Верховної Ради. Авторами законопроекту стали три депутати Партії регіонів Іштван Гайдош, Олег Парасків, Володимир Олійник та член фракції «Батьківщина» Валентин Королюк.
Відповідно до законопроекту, депутати пропонують визнати конфіденційними будь-які дані про фізичних осіб. «Конфіденційною є інформація про фізичну особу, а також інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень», - йдеться у порівняльній таблиці до законопроекту.
Запропоновані законопроектом №3301 зміни позбавляють заявників права особисто робити фотографії, ксерокопії та цифрові копії державних документів. Новим законопроектом передбачено тільки надання «спеціального місця для роботи запитувачів з отриманою інформацією».
Додамо, що чинний закон «Про доступ до публічної інформації» був прийнятий на початку 2011 року. Він забезпечує громадянам доступ до даних, що стосуються діяльності державних органів, бюджетних організацій та структур місцевого самоврядування.