ЗМІ підрахували, скільки щодня від війни на сході втрачає Україна загалом і Донбас зокрема


Російські ЗМІ нарахували, що один день проведення антитерористичної операції обходиться українським збройним силам в суму близько $3 млн. Це невеликі гроші, навіть для країни, яка знаходиться в такому важкому становищі, як Україна. Наприклад, якщо новообраний президент Петро Порошенко виконає обіцянку і продасть свою компанію Roshen, то вирученої суми вистачить, щоб оплачувати АТО як мінімум рік. А якщо розщедриться найбагатша людина України Рінат Ахметов, якого сепаратисти змусили залишити Донецьк, то воювати українська армія зможе понад 10 років.

Але, на жаль, не все так просто. Війна Україні обходиться набагато дорожче.

Інформагентство ЛІГАБізнесІнформ порахувало, скільки щодня втрачає українська економіка через протистояння на Донбасі.

Війна вкрай негативно позначилася на економічній активності в регіоні, на який припадає близько 16% від українського ВВП (15,7% - за минулий рік). Один лише видобуток вугілля за останні дні, за даними Міністерства енергетики, скоротився на 10-12%.

29 травня секретар комітету Верховної Ради з національної безпеки і оборони Сергій Каплін заявив, що 60% підприємств у Донецькій і Луганській областях призупинили свою роботу. Якщо депутат мав на увазі промислові підприємства, то шкода для економіки дуже вагома. На Донбас припадає майже чверть усього промислового виробництва країни. У квітні обсяг реалізованої промислової продукції Луганської та Донецької областей становив майже 25 млрд грн (при цьому треба враховувати, що в квітні промвиробництво в Донецькій області вже активно знижувалося і за підсумками місяця обвалився на 13%).

Якщо вважати, що цифра Капліна правдива, то вже в наступні місяці обсяг промвиробництва на Донбасі складе близько 10 млрд грн. Якщо грубо спростити, то втрати Донбасу від війни становлять близько 15 млрд грн на місяць або 500 млн грн ($45 млн ) на день.

Втім, швидше за все, втрати не такі високі.

"Цифра в 60% викликає багато питань. Незрозуміло, як і що рахували. Левову частку промвиробництва Донбасу забезпечують великі заводи і шахти, а було не так багато новин про їх закриття", - пояснила старший економіст інвесткомпанії Dragon Capital Олена Білан.

"Можливо, депутат мав на увазі, що призупинив роботу дрібний і середній бізнес, магазини і ресторани", - додала вона.

У цьому сегменті роль Донбасу не настільки висока. Наприклад, частка Донецької та Луганської областей в роздрібному товарообігу складає близько 14%. За квітень товарообіг рітейлерів цих двох східних областей склав 12 млрд грн. Зниження на 60% еквівалентно 7,2 млрд грн. З цих грошей держава як мінімум не отримає ПДВ 20% - 1,4 млрд грн ( близько 50 млн грн на день).

Очевидно, що ефект від " війни у дома" позначиться і на виробництві, і на торгівлі, і на сфері послуг. Більш точно сказати, хто постраждає сильніше, можна буде після появи статистичних даних.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук