РІСУ повідомила про тиск на ієрархів УПЦ МП за участь в Об’єднавчому соборі

«Неслухняним» архієреям погрожують канонічним покаранням, в них відбиратимуть собори і єпархіальні управління

Напередодні Об’єднавчого собору на єпископат Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) здійснюється морально-психологічний тиск з боку церковного керівництва, повідомила «Релігійно-інформаційна служба України» (РІСУ) з посиланням на свої джерела.

Зокрема, керівництво УПЦ МП готове застосувати суворі санкції до єпископів, які візьмуть участь у Соборі. Деяким з них уже погрожували репресіями. Тому архієреї, які мають намір обирати предстоятеля та створювати нову помісну православну церкву, намагаються це тримати в таємниці.

Зокрема, як повідомило видання, церковне керівництво УПЦ МП буде діяти блискавично, як тільки довідається, що хтось з владик виїхав у Київ. «Неслухняних» архієреїв, зокрема, планується усувати з кафедр та застосовувати до них канонічне покарання. За сигналом з центру планується також оперативне захоплення приміщення єпархіального управління та кафедрального собору. Схожі репресивні заходи застосовуватимуться й до священиків УПЦ МП.

Нагадаємо, Об’єднавчий собор усіх православних церков, що діють в Україні, розпочався вранці в суботу, 15 грудня, в Софії Київській. На ньому церковні ієрархи мають створити незалежну українську православну церкву та обрати її предстоятеля. Однак попри те, що митрополит УПЦ МП Онуфрій заборонив своєму духовенству брати участь у Соборі, представники цієї церкви таки візьмуть у ньому участь.

Більше новин довкола Об’єднавчого собору читайте у нашій мультимедійній онлайн-трансляції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук