Зріс індекс підприємливості українського суспільства, - експерт
«Вигравати будуть ті компанії, які будуть розуміти, яку стратегію управління людськими ресурсами вони використовують», - зазначив 30 квітня у Львові під час доповіді на пленарному засіданні «Підходи до ведення бізнесу – сучасні підходи та їх корегування як наслідок кризових ситуацій» у рамках Весняного ділового форуму лідер Школи Фінансів Києво-Могилянської бізнес-школи Михайло Колісник.
За словами М.Колісника, сьогодні, після кризи, роботодавці мають доволі широкий вибір кадрів на ринку праці, і можуть обирати працівників, зіставляючи їх рівень професіоналізму та запити щодо зарплат.
М.Колісник акцентував на тому, що сьогодні з-поміж молодих спеціалістів більш привабливими для роботодавців виглядають випускники вищих навчальних закладів, ніж молодь, що попрацювала кілька років до кризи. "Є перша група - 21-25 років. Українські кадровики говорять, що їх вигідно зараз брати на роботу, адже вони вийшли з кризи, і не мають завищених апетитів щодо зарплати, і готові виконувати те, що їм скажуть. – прокоментував він – Тим часом, є умовно кажучи "загублене покоління" другої групи 25-28 років, що два-три роки попрацювала до кризи, з тими зарплатами, що були тоді. Криза минула, а апетити і нереалізовані надії у багатьох із цих людей залишилися тими ж".
Також лідер Школи Фінансів Києво-Могилянської бізнес-школи повідомив, що в приватних компаніях спостерігається тенденція "скорочення фіксованої компоненти у зарплатах". "І фінансисти, і кадровики усіма силами понижують операційні важелі. Це за одно означає перенесення корпоративних ризиків на сімейні господарства. Фіксованих компонент нема, тож не можна порахувати в Excel сімейний бюджет, і сказати що наступний Infinity я зароблю через 600 років. Сім’ям треба думати, що я сьогодні, в травні, в червні маю зробити, щоб купити Infinity у листопаді?", - коментував він.
За словами М.Колісника, позитив економічної кризи у тому, що дуже зріс індекс підприємливості українського суспільства. Українська економіка, і економіка домогосподарств може якісно змінитися, якщо підприємливість українців триматиметься на тому ж рівні, й буде реалізовуватися у конкретних справах.