Звання Героя України просять присвоїти Президенту Гуцульської республіки
Закарпатська обласна рада звернулась до Президента України Віктора Ющенка з проханням удостоїти посмертно званням Героя України президента Гуцульської республіки Степана Клочурака. Раніше Ясінянська селищна рада звернулась до депутатського корпусу обласної ради з проханням підтримати їхнє клопотання щодо нагородження С. Клочурака державною відзнакою. Рішення було ухвалено 68 з 90 можливих голосів. Цього року минає 90 років з дня проголошення Гуцульської республіки, - інформує кореспондент ZAXID.NET.
Спочатку депутати підтримали клопотання нагородити С. Клочурака державною відзнакою. Відтак депутат від БЮТ Андрій Шекета запропонував просити у Президента звання Героя України. Проте його ініціатива не знайшла достатньої підтримки, поки до колег не звернувся заступник голови ОДА Іван Балога. Після його виступу рішення підтримали 68 депутатів. Не погоджувався з рішенням лише депутат від НУ, один з русинських лідерів Євген Жупан. З його слів, звання Героя України не можна присвоювати іноземним громадянам.
Гуцу́льська респу́бліка була утворена на Закарпатті з центром у селі Ясіня в листопаді 1918 року й проіснувала по червень 1919 року. Одним з її організаторів був Степан Клочурак, який очолив Гуцульську Народну Раду.
Гуцульська республіка пала наприкінці січня. С. Клочурак був заарештований. Після виходу з в’язниці командував сотнею в армії УНР. У 1939 році обіймав посаду міністра оборони Карпатської України. Після завоювання Карпатської України угорськими військами емігрував до Праги. У 1945 році був заарештований радянською контррозвідкою СМЕРШ і засуджений на 8 років таборів. Відтак був висланий на довічне проживання у м. Воркута. Однак у 1957 році був реабілітований й отримав дозвіл виїхати до родини у Прагу (Чехословаччина). Під наглядом КДБ перебував до кінця життя. С. Клочурак помер у 1980 році .