44 автомобілі з російського «гумконвою» перевозили негуманітарну продукцію

Сьогодні вранці через російські пункти пропуску «Донецьк» та «Матвєєв Курган» в Україну прослідував черговий російський так званий «гуманітарний конвой».

Представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста участі в оформленні цього вантажу не брали.

Враховуючи те, що переміщення вантажу здійснювалося з порушенням міжнародного та вітчизняного законодавства, українська прикордонно-митна група здійснила лише візуальне спостереження за проходженням транспортних засобів, повідомляє прес-служба Держприкордонслужби України.

Загалом через російські пункти пропуску «Донецьк» та «Матвєєв Курган» прослідувало 176 транспортних засобів, хоча у ноті, яку російська сторона направила до України, інформуючи про наміри спорядити черговий вантаж, зазначалося лише про 150 вантажівок. Окрім цього значна частина автомобілів перевозили вантаж негуманітарного характеру, а саме: 41 автомобіль – паливно-мастильні матеріали, 2 – типографський папір у рулонах та 1 – друковану продукцію невстановленого змісту.

«Такі порушення російська сторона дозволяє собі не вперше. Під час оформлення попереднього (тринадцятого) вантажу, 8 лютого, замість заявлених 154 вантажівок до України прослідувало 175. При цьому 41 автомобіль перевозив паливно-мастильні матеріали, 1 – колеса для великогабаритного транспорту, а ще в одному прикордонники спостерігали бронежилети та захисні шоломи, зі слів російських супроводжуючих – у кількості по 99 шт.», – йдеться у повідомленні прикордонників.

«В обох випадках процедуру оформлення вантажівок активно висвітлювали російські телеканали НТВ, Росія 24, Лайфньюз», – додали у відомстві.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук