АМКУ відкрив справу проти російської компанії-монополіста на тютюновому ринку України

ЕкономікаО.Г., 5 жовтня 201511581
АМКУ відкрив справу проти російської компанії-монополіста на тютюновому ринку України
фото 3222

Антимонопольний комітет почав розгляд справи проти компанії «Мегаполіс-Україна» через зловживання монопольним становищем. Про це голова АМКУ Юрій Терентьєв написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

«1 жовтня 2015 року розпочато розгляд справи за ознаками вчинення ТОВ «Торгова компанія «Мегаполіс-Україна» порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на загальнодержавному ринку постачання тютюнових виробів (сигарет з фільтром та сигарет без фільтру) в широкоасортиментному наборі роздрібним торгівцям шляхом встановлення таких цін реалізації товару, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку», – повідомив Терентьєв.

За його словами, в рамках розслідування учасникам ринку направляють вимоги про надання інформації, яка буде проаналізована та залучена в якості доказів у справі.

Нагадаємо, минулого тижня АМКУ зобов’язав найбільших виробників тютюнових виробів оприлюднити критерії відбору контрагентів, що, на думку регулятора, мало б сприяти конкуренції на ринку дистрибуції тютюнових виробів.

Минулоріч, за даними АМКУ, 100% вироблених в Україні тютюнових виробів було продано одній компанії - ТОВ «Торгова компанія «Мегаполіс-Україна».  Водночас ліцензію на право оптової торгівлі тютюновими виробами станом на липень цього року мала 31 компанія.

«Мегаполіс-Україна» належить до групи компаній «Меркурій», російського олігарха Ігоря Кесаєва. Також  бізнесмен є одним із власників російського виробника зброї – заводу імені В. О. Дегтярева. «Мегаполіс-Україна» вийшла на український ринок оптової торгівлі тютюновими виробами наприкінці 2010 року і за короткий час монополізувала цей ринок. «Мегаполіс» також  є найбільшим дистриб’ютором сигарет в Росії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук