Думки українців про мовний закон розійшлися, - опитування
Громадяни України неоднозначно ставляться до ухваленого Верховною Радою та підписаного президентом закону про засади державної мовної політики, заявляє соціолог, засновник компанії R&B Group Євген Копатько.
Копатько презентував ЗМІ соціологічні дослідження громадської думки в Україні, проведені компанією R&B Group з 9 по 14 серпня, щодо ставлення українців до закону про засади державної мовної політики. Збір інформації здійснювався методом особистого інтерв'ю в 24 областях України та Криму. Було опитано 3117 респондентів, середня похибка вибірки становить 2,2%.
За словами Є.Копатька, згідно з цим дослідженням, 36% опитаних респондентів висловили позитивне ставлення до цього закону. 35% громадян України висловили негативне ставлення до закону, а 24% зайняли нейтральну позицію. 5% не змогли відповісти.
За словами соціолога, найбільш позитивно закон оцінили жителі південного сходу країни, (55% опитаних), а найбільш негативну думку висловили жителі заходу (66%) і центру України (43%).
За словами політолога, на сьогодні українці не мають єдиної думки щодо ступеня важливості ухвалення цього закону для вирішення мовного питання.
Так, 38% респондентів вважають, що ухвалення закону загалом важливе, а 34% українців вважають, що, загалом, це не важливо, 21% опитаних зайняли нейтральну позицію щодо важливості ухвалення закону, 7% не змогли відповісти на це запитання.
Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла закон «Про засади державної мовної політики». Згодом голова Верховної Ради України Володимир Литвин підписав його і відправив президентові України Віктору Януковичу.
Додамо, що раніше В.Янукович заявляв, що прийме рішення щодо ухваленого закону лише після його ретельного фахового аналізу та експертних висновків.
Янукович підписав Закон №5029-VI "Про засади державної мовної політики" 8 серпня 2012 року. Закон передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова. 10 серпня в закон про основи державної мовної політики набув чинності.