Еспертам ЮНЕСКО та ІКОМОС сподобалися зміни у Львові
Протягом 1 - 6 березня у Львові перебувають експерт ЮНЕСКО Петер Штрассер та експерт ІКОМОС Ганс Каспарі. Експерти уже оглянули ансамбль історичного центру Львова та оглядають об’єкти нового будівництва на території буферної зони ансамблю історичного центру міста.
Про це повідомили ZAXID.NET у прес-службі Львівської міськради.
"Мені подобаються ті зміни, що відбуваються у місті. Я вважаю їх позитивними. Порівнюючи з попередніми візитами до Львова і тими подіями, які відбувалися, я вважаю, що зараз і міська влада, і управління охорони історичного середовища дійсно зробили дуже хороші, основні і дуже позитивні зміни. Для прикладу – центр міста стає більш відкритим до людей і це полягає у тому, що справді автомобільний транспорт відділився від центру, його стало менше. На протязі дня ми спостерігали ділянки, де планують запровадити підземні паркінги і ми дуже позитивно це оцінюємо, адже місто стає ближчим до людей. І дуже добре забрати транспорт з центру міста", - зазначив Ганс Каспарі.
"Ми прибули сюди, щоб оглянути пам’ятки, висловити думку та запропонувати міжнародну допомогу. Слід сказати, що ми побачили позитивні зміни. Урбаністичний розвиток міста є дуже важливий. І мають бути нові будівлі, і площі, бо місто має розвиватися. Ми ознайомилися з територією Цитаделі і пропонованим готельним комплексом. Нам сподобалося як поєднали історичну пам’ятку і запропонували нове бачення готелю. Це є дуже вдале порівняння, дуже вдале рішення. Це дуже позитивний приклад того, як і місто змінилося, і як змінилася певна пам’ятка, але водночас зберігши свою історичну цінність", - поділився враженнями Петер Штрассер.
Як розповіли експерти ЮНЕСКО, на всіх без винятку територіях, які належать до світової спадщини ЮНЕСКО, є свої проблеми. "Яку допомогу може надати ЮНЕСКО – це порадити, яким чином можуть бути вирішені певні складні ситуації. Бо проблемні ситуації є на всіх територіях і така спільна міжнародна співпраця і допомога є важливою", - додав Петер Штрассер .
Для Львова експерти назвали проблему – встановлення пластикових вікон "Мені здається, що це невідповідно до історії міста. Цей процес має бути припинений", - сказав Ганс Каспарі.
Також експерти зазначили, що для інвесторів місто має розробити чіткий план, у межах якого вони повинні діяти. "Ми вже побачили певне покращення і у цій ситуації, бо з’являються такі рамки організаційної роботи, вони вже помітні", - каже Петер Штрассер .