Фігурант «бурштинової справи» Розенблат відмовився пояснити свої німецькі статки
Народний депутат отримав гроші невідомого походження від дрібної німецької компанії, а також здає в оренду приміщення, які не вказав у декларації
Депутат Верховної Ради Борислав Розенблат відмовився пояснити, за які послуги він отримує гонорари у Німеччині і яку нерухомість здає у цій країні.
Як інформує DW, згідно з електронною декларацією за 2017 рік, Борислав Розенблат отримав понад 400 тис. грн від дортмундської компанії Büroservice 71 UG «за наукову діяльність». Ще близько 400 тис. грн ця фірма заплатила депутату за «оренду нерухомості».
У середині вересня журналісти звернулася до Розенблата із запитом, в якому просили політика пояснити, які саме послуги він надавав компанії Büroservice 71 UG. «Ця маленька фірма, засновниками якої виступають вихідці з України, займається консультуванням з питань податків і допомагає приватним особам і маленьким фірмам з фінансовою звітністю. «Наукова діяльність» українського депутата в інтересах цієї дортмундської фірми викликає питання», – констатує видання.
Через понад місяць після отримання запиту Борислав Розенблат повідомив, що не пояснюватиме, за що саме отримує гроші у Німеччині.
«Оскільки запитувані відомості можуть становити комерційну таємницю, тому їх розголошення в односторонньому порядку призведе до порушення законних прав та інтересів юридичної особи», – зазначив депутат у письмовій відповіді, надісланій 22 жовтня.
Політик також звернув увагу на те, що розголошення особистих даних відносно будь-якої особи без її згоди «може призвести до юридичних наслідків». Таким чином залишилося без відповіді також запитання щодо доходів від операцій з нерухомістю у Німеччині.
Фірма Büroservice 71 UG, як йдеться у декларації, заплатила 2017 року Бориславу Розенблату, крім «наукових гонорарів», також близько 400 тис. грн як орендну плату за приміщення.
Депутат не пояснив, яке саме приміщення здавав цій фірмі. Крім того, Розенблат вказав у декларації, що здає нерухомість ще одній особі. «Йдеться про вихідця з України, якому належить ресторан у Дортмунді. Що саме орендує ресторатор у депутата – так само незрозуміло», – йдеться в матеріалі.
У декларації Борислава Розенблата вказані лише два будинки у Німеччині. В одному депутат живе сам, а інший, як він раніше заявляв в інтерв'ю українським ЗМІ, був куплений для сина, який навчається у Німеччині. Отже, український політик, згідно з декларацією, здає на два приміщення більше, ніж йому офіційно належить. Пояснення цих доходів, які викликають запитання, депутат не надав.
«Вважаю, що дотримання прав зацікавлених сторін є першочерговим і обов'язковим, тому наслідком цього є неоприлюдення окремих особистих даних, як відносно себе, так і відносно третіх осіб», – зазначив Розенблат у відповіді на запит.
Раніше стало відомо, що нардеп і фігурант «бурштинової справи» Розенблат, щоб сплатити іпотеку на будинок у Німеччині, здає його частину румунському заробітчанину.
Як писав ZAXID.NET, навесні 2018 року генпрокурор Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт народних депутатів Полякова і Розенблата, а 11 липня Парламент дав згоду на притягнення до кримінальної відповідальності цих депутатів.
За версією слідства, Б. Розенблат і М. Поляков вимагали неправомірну вигоду за вирішення питання про видобуток бурштину у компанії-нерезидента. Операцію проводили агенти НАБУ. У лютому 2018 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП завершили досудове розслідування у цій справі.