Загинув лейтенант 24-ї бригади Тарас Матвіїв, Хорватія та Чорногорія змінили правила в’їзду для українців, проводять випробування чотирьох препаратів проти Covid-19. Ці та інші події у короткому огляді новин від ZAXID.NET за суботу, 11 липня.
Станом на 11 липня у Львівській області кількість людей, у яких підтвердився діагноз коронавірус Covid-19, від початку пандемії – 6882 (+119 за попередню добу).
На Донбасі загинув 31-річний екс-депутат Жидачівської райради Тарас Матвіїв
На Донбасі 10 липня від обстрілів загинув український військовий, а ще троє отримали поранення. Про це повідомили зранку 11 липня у штабі операції Об’єднаних сил, не вказуючи імені загиблого. Пізніше військовий комісар Львівщини Олександр Тіщенко уточнив, що загиблим напередодні на Донбасі є молодший лейтенант 24-ї окремої механізованої бригади імені Короля Данила Тарас Матвіїв із Жидачівщини.
Хорватія та Чорногорія змінили правила в’їзду для українців
Інститут охорони здоров’я Хорватії 10 липня ухвалив рішення про обов’язковий 14-денний карантин для туристів з третіх країн, зокрема, і для України. Самоізоляція буде необов’язкова лише за умови наявності негативного тесту на Covid-19, зробленого не давніше, ніж за 48 годин до перетину кордону. Крім того, правила в’їзду для громадян України, а також Білорусі змінила і Чорногорія. Відтепер для авіапасажирів рейсів з України та Білорусі наявності тестів не вимагається, тоді як мандрівникам, що прямують до Чорногорії наземним транспортом, потрібно мати негативний тест на коронавірус, зроблений не пізніше, ніж за 72 години до перетину кордону.
У львівському аеропорту встановлять лабораторію для проведення ПЛР-тестів пасажирам
У львівському аеропорту встановлять лабораторію для проведення ПЛР-тестів прибулим пасажирам. Це зроблять для того, аби люди з негативним результатом тестів не проходили двотижневої самоізоляції. Про це під час наради з президентом 11 липня повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.
В Україні проводять клінічні випробування чотирьох препаратів проти Covid-19
На сьогодні в Україні зареєстровано 4 клінічні випробування чотирьох лікарських засобів, якими можна користуватися при лікуванні Covid-19. Це «Амізон», «Аміксин», «Корвітин» і «Біовен». Вони всі проходять стадії клінічних випробувань, деякі перебувають на завершальній стадії.
У львівському парку встановили снаряд від системи «Град». Фото дня
У львівському Парку Культури у шосту річницю трагедії у Зеленопіллі, встановили деактивований снаряд від БМ-21 «Град». Такими снарядами у 2014 році Росія вперше прямо зі своєї території обстріляла українських військових. Внаслідок обстрілів загинули 37 українських воїнів, ще 120 отримали поранення. Директор Парку Олександр Молодий розповів, що цей снаряд встановили в пам'ять про загиблих в російсько-українській війні. Додамо, що снаряд від «Граду» є другою частиною так званого інтерактивного пам'ятника. Всередині червня тут вже встановили міні-копію збитого біля луганського аеропорту Іл-76.
Артепідемія. Чума, холера, іспанка, СНІД в образотворчому мистецтві
Пандемія різко змінила хід життя, зруйнувала плани та змусила відмовитись від звичних та важливих речей. Не в останню чергу ці зміни торкнутись мистецтва: зачинені музеї, театри, концертні зали та кінотеатри. Проте пандемія, як усі великі світові зрушення, є для мистецтва не лише трагедією, але і матеріалом для творення. Чума, віспа, холера, іспанка, СНІД принесли світові сотні мистецьких творів. Нагадуємо, як відгукувалось мистецтво на світові трагедії. Адже саме завдяки картинам, музиці чи фільмам ми можемо уявити, що відчували люди в той час. ZAXID.NET склав галерею з найвідоміших образів та історій, навіяних епідеміями.