Громади тільки виграють від об’єднання зі Львовом в агломерацію, - Андрій Садовий

СуспільствоОрися Шиян, 28 жовтня 20165610

Створення міських агломерацій, до яких входять великі міста та навколишні громади, в жодному випадку не означає втрату громадами своїх прав та самоврядності. Навпаки ― це дозволить якісно планувати життєдіяльність Львова та навколишніх громад, які вже функціонують як єдиний організм. До прикладу, ті містечка, які вже об’єднані зі Львовом адміністративно, – Винники, Рудно та Брюховичі – відчувають значні переваги. Цього року місто інвестує в ці населені пункти майже 40 мільйонів гривень. Їх використають на ремонт доріг, систем водопостачання та каналізування, освітлення, шкіл, розповів у своєму щотижневому відеозверненні міський голова Львова Андрій Садовий.

Мер зазначив, що така практика використовується іншими містами в світі і є дієвим механізмом співпраці. У цьому контексті, зокрема, і буде вирішуватись питання транспортного сполучення Львова з населеними пунктами області.

«На сьогодні є суттєвий дисбаланс в розвитку якості транспорту у місті та так званих приміських маршрутів. Ми потужно модернізуємо громадський транспорт у Львові. Натомість, приміські маршрутки за останні роки практично не оновились. Їх якість суттєво поступається міському транспорту. Загалом місто зацікавлене, аби мережа громадського транспорту поширювалась на навколишні громади. Ми готові обслуговувати ці маршрути якісним транспортом. Але ми не можемо погодитись з тим, що таке велике місто як Львів трактується деякими обласними чиновниками як звичайна точка на карті області і автобуси з одного села в інше проїжджають через центр міста», ― наголосив Андрій Садовий.

Мер нагадав, що з навколишніми громадами, з якими Львів має спільні інтереси, ведуться розмови про співпрацю.

«Місто зростає, його життя, а також життя багатьох навколишніх сіл та містечок починають перетинатись. У нас все більше з’являється спільних інтересів і проблем, які потрібно вирішувати. Попереду багато роботи і ми як самодостатні і самоврядні громади повинні знайти мудре рішення», ― зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, Львів планує створити новий тип об’єднання – міську агломерацію з сусідніми селами. Однак під час сесії 25 жовтня депутати Львівської обласної ради відмовилися переносити зміни до перспективних планів територій, які прилягають до Львова, і створити агломерацію. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук