На Львівщині керівники-боржники знаходять кошти на зарплату дорогою "на килим" до губернатора
"Намітилася цікава тенденція у нарадах з керівниками підприємств, що потрапили до десятки найбільших боржників із зарплати у Львівській області. Поки вони йдуть на зустріч до голови Львівської облдержадміністрації, заборгованість погашається або частково, або повністю", - прокоментував 18 березня після чергової наради з боржниками заступник голови Львівської облдержадміністрації з соціально-економічних питань Ярослав Кашуба.
Він проінформував: "Учора генеральний директор ВАТ "Іскра" прийшов і сказав, що у нього уже немає заборгованості з зарплати, а була станом на 1 березня 2 млн. 200 тис. грн. У ДП "Львіввугілля" на 1 березня була заборгованість 2,5 млн. грн. Поки керівництво їхало з Червонограду до Львова, заборгованість скоротилася до 1 млн. 700 тис. грн. Сьогодні генеральний директор ЗАТ "Галичина", серйозного виробника, поінформував, що у нього немає і більше не виникатиме заборгованості з зарплатою. Заборгованість на 1 лютого була 1 млн. 100 тис. грн., на 1 березня - 670 тис. грн., а сьогодні - нуль".
Я.Кашуба вважає, що керівники підприємств починають усвідомлювати персональну відповідальність за невиплату зарплати працівникам. "Керівники підприємств побачили, що керівництво ЛОДА взяло це питання під жорсткий контроль. Можливо, раніше вони не розуміли, що це їхня безпосередня відповідальність. Можливо, зараз вони починають це розуміти. Сподіваємося, на це - прокоментував він - Ми дійсно намагаємося оперативно реагувати на проблеми, які виникають у наших підприємств. Ми проводимо ці наради не для того, щоб чим швидше покарати керівників підприємств, а для того, щоб допомагати їм вирішувати проблеми".
Я.Кашуба додав, що аналогічний алгоритм діє і на місцевому рівні влади. "Голови районних адміністрацій і місцевих виконкомів проводять чергові засідання комісій які діють на території районів, міст по заборгованості з виплати зарплати і сплати внесків до соціальних фондів. На початку наступного тижня ми проведемо нараду обласної комісії з заслуховуванням керівників територій. Територій мають доповісти, як вони провели наради, і які позитивні зрушення це дає".