Орендні ставки на комунальне майно Львова знизять на наступній сесії
Вже найближчим часом ставки оренди комунального майна можуть знизитись на 25-30%. Зміни до відповідної ухвали Львівської міської ради планують внести на найближчому пленарному засіданні, - повідомив заступник голови постійної депутатської комісії комунального майна та власності ЛМР Роман Зафійовський.
"Ставки оренди комунального майна можуть знизитись на 25-30%. Маю надію, що вже на наступне пленарне засідання сесії ЛМР буде винесено питання зміни умов оренди комунального майна. Основним у цій зміні до ухвали є те, що буде понижено розміри орендних ставок для мешканців Львова, - зазначив Роман Зафійовський. - На жаль, ми не можемо говорити про зниження на 50% - така пропозиція отримала серйозний супротив зі сторони виконавчих органів. Їхній основний аргумент, що ми можемо наполовину втратити надходження до міського бюджету. Відтак, пониження ставки оренди становитиме 25-30% від існуючих на сьогодні орендних ставок. Хочу наголосити, що такі зміни не стосуватимуться закладів грального бізнесу, пунктів обміну валют, Інтернет-кафе та магазинів, де реалізовують підакцизну групу товарів (цигарки, алкоголь)".
За словами депутата, зниження плати за оренду стосуватиметься виключно об’єктів, діяльність у яких пов’язана із соціальною сферою та реалізацією послуг першої необхідності.
"Мова йде про продуктові магазини, магазини одягу та взуття. Окрім того, менше за оренду платитимуть майстерні з ремонту взуття, одягу, меблів і т.д. Те саме стосується і перукарень. Якщо до змін вони мали орендну ставку 20%, то, маю надію, що незабаром ставка буде знижена до 12%. Незначне пониження також отримають орендарі, котрі орендують приміщення під офіси, редакції ЗМІ, аптеки, турфірми, магазини оптики та медичні кабінети", - повідомив депутат.
За інформацією Романа Зафійовського, зміни до ухвали про оренду комунального майна покликані також навести лад із орендою приміщень при школах та медичних закладах: "Якщо організація, наприклад, орендує в школі приміщення для гуртка чи спортивної секції, відповідно, в них ставка оренди буде 1 грн без ПДВ на рік. Але це стосується виключно тих орендарів, які провадять свою діяльність при школах, садочках чи закладах медицини. Досі це питання не було систематизоване. Тепер, сподіваюсь, наведемо лад".
На думку депутата, Львову вартувало би перейняти досвід Києва та стягувати оплату за оренду комунальних приміщень з установ, які перебувають на державному балансі.
"На сьогоднішній день державні установи, які орендують у міста приміщення і фінансуються із Держбюджету, оренди за користування міським майном не платять. Моя позиція така - до 2010 року ми маємо зробити так, як вже зробив Київ. До прикладу, є санстанція Львова, вона орендує приміщення у міста і платить за нього 1 грн на рік. Я переконаний, що це неправильно, - наголосив депутат. - При формуванні Державного бюджету та ж санстанція повинна подавати розрахунки витрат щодо наступного бюджетного року і в них включити орендну плату. Це стимулюватиме до порядку, і державна служба розумітиме, що вона працює і користується майном територіальної громади. За це треба платити. Є така пропозиція на наступний рік для державних підприємств ввести орендну ставку в розмірі 2%".