Планування території Волині заплановано завершити влітку цього року
На 1 березня 2009 року 892,204 тис. грн із загальної кошторисної вартості проекту планування територій адміністративних районів та територій місцевих рад Волині профінансовано ще у ІІ кварталі минулого року. Залишок кошторисної вартості робіт у сумі 243,306 тис. грн заявлено на 2009 рік. Про це повідомила ZAXID.NET прес-служба Волинської облдержадміністрації 16 березня.
За наявності фінансування проект схеми планування території Волинської області може бути завершений у серпні 2009 року. Розроблені та затверджені на сесіях відповідних міських, селищних, сільських рад 15 схем планування територій, на вказані роботи виділено та профінансовано 130,6 тис. грн. Крім того, 60 тис. грн виділено та профінансовано на 20 схем планування територій селищних, сільських рад області, проекти яких знаходяться в стадії розроблення і будуть завершені у 2009 році. Протягом року планується завершення нових генеральних планів для міст Луцька, Володимир-Волинського, Устилуга, смт Ратне. Коригування генерального плану для м. Ковеля проведене у 2008 році.
Разом з тим стан оновлення містобудівної документації не є задовільним у зв’язку із високим рівнем дотаційності місцевих бюджетів, неможливістю фінансування планувальних робіт за рахунок коштів, отриманих за продаж земельних ділянок.
Учасники наради зазначили, що є позитивні тенденції щодо виділення фінансових ресурсів для розробки проекту планування територій. Щорічно збільшуються суми, виділені для цих цілей з місцевих бюджетів. Це питання буде розглянуто на засіданні колегії облдержадміністрації, яка відбудеться у березні 2009 року.
Головному управлінню містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства облдержадміністрації доручено забезпечити фінансування (243,3 тис. грн.) за рахунок обласного бюджету розроблення проекту "Схема планування території Волинської області" і завершити його в цьому році, а також підготувати проект звернення до Кабінету Міністрів України з пропозицією щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України, які б передбачали можливість фінансування розробки містобудівної документації, вирішення питання надання цільових субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на планування територій.