Іконописець Лев Скоп на виставці «365 святих на весь рік» збирає гроші на порятунок життя

Усі гроші від продажу передадуть на лікування онкохворої художниці та волонтерки Тетяни Думан

Головні новини Львова 23.12Марічка Крижанівська, 23 грудня 2019, 18:20 657 0

«365 святих на весь рік», — таку виставку презентує у львівській галереї «Дзиґа» іконописець і волонтер Лев Скоп. Ці ікони художник намалював на давньому ґонті.

6 років тому Лев Скоп створив 365 Богородиць, всі гроші віддав на лікування онкохворих дітей. Вже тоді надумав намалювати і святих на кожен день.

«Я був після Майдану в лікарні і вже в лікарні цей проект робив, вже місяць січень намалював, але почалася війна, я повністю перелаштувався на війну і всі ці ікони просто продали на бронежилети», — розповідає іконописець.

Від початку війни Левко Скоп волонтерить, збирає на потреби вояків гроші або сам цілими мішками возить ікони на Донбас і роздаровує, аби вони оберігали наших захисників. Аж тепер художник повернувся до проекту «365 святих на весь рік». Найчастіше у церковному календарі трапляється, звичайно ж, ім'я Марія.

«Тут люди приходять і за датою свого дня народження купують святого. Цікаво, що ім'я може не співпадати, але саме в той день інший святий. Деякі святі такі дуже унікальні, мають імена, що рідко зустрічаються, але ми знаходимо в архівах, що у XVII-XVIII ст. вони були дуже поширені», — каже Лев Скоп.

Ці ікони мають незвичні обриси, бо художник намалював їх на ґонті з церкви Святого Юри у Дрогобичі, що у списку спадщини ЮНЕСКО. Левко реставрує цей храм. Коли замінювали ґонт на новий, старе дерев'яне покриття Левко складав у міхи і носив у свою майстерню. На них малює образи.

«Той ґонт захищав церкву, а тепер в мене таке бажання, щоб цей ґонт помагав людям і захищав їх. Бо ця дошка жива, я до ґонту ставлюся, як до живого», — зізнається художник.

Виставка у галереї «Дзиґа» благодійна. Цього разу Лев Скоп збирає гроші на лікування своєї дружини, іконописиці, волонтерки Тетяни Думан. У неї діагностували онкологію. Жінку прооперували і провели курси хіміотерапії. Тепер за лікування може взятися Китай або США.

«Так сказали, що в Китаї за 120 тисяч євро буде серйозна чи операція, чи лікування, але власне по знищенню цього джерела», — каже Левко Скоп.

Купити ікони можна просто на виставці або ж пожертвувати гроші на благодійний рахунок:

4149 4991 1705 3445

Василина Думан

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук