КНДР порадила іноземцям евакуюватись з Південної Кореї
Північна Корея (КНДР) заявила, що іноземцям, які перебувають у Південній Кореї, варто задуматись над евакуацією із країни. Офіційна агенція новин КНДР наголосила, що Пхеньян не хоче завдати шкоди іноземцям, якщо розпочнеться повномасштабна війна.
У свою чергу Японія повідомила, що розмістила неподалік Токіо перехоплювачі на випадок ядерного випробування Пхеньяна. Про це повідомляє українська редакція ВВС.
Тим часом північнокорейські працівники промислового комплексу Кесон не вийшли 9 квітня на роботу. У понеділок, 8 квітня, Північна Корея оголосила, що відкликає усіх своїх робітників зі спільної з Південною Кореєю індустріальної зони Кесон та призупиняє її діяльність. Це відбулося на тлі войовничої риторики та погроз з боку Пхеньяна після того, як ООН запровадила нові санкції проти КНДР за проведення третього ядерного випробування у лютому.
Зону Кесон заснували майже десять років тому. Вона була символом співпраці між двома Кореями, однак нині влада КНДР каже, що зону можуть закрити назавжди. У заяві південнокорейського міністерства об’єднання йдеться про те, що це рішення «ніяк не можна виправдати, і відповідальність за всі наслідки нестиме Північна Корея».
Додамо, що у комплексі, розташованому на північному боці кордону між Північною та Південною Кореями, працюють понад 50 тисяч робітників з КНДР. Фінансування та керівництво зоною здійснюють південнокорейські фірми.
Нагадаємо, 8 квітня офіційні представники Південної Кореї заявили про відсутність ознак того, що Пхеньян в найближчі дні готується до проведення четвертого ядерного випробування. Речник міністерства оборони сказав, що хоча Південна Корея і помітила підвищену активність на ядерному полігоні, все вказує на рутинні операції.
У міністерстві знизили загрозу неминучого випробування у найближчі дні, твердячи, що на полігоні є кілька ядерних об'єктів, і рух транспорту та людей є нормальним явищем.
Раніше південнокорейський міністр об'єднання Ре Кіль Чже казав, що Пхеньян, можливо, готується до чергового випробування. Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун наголосив, що таке випробування було б "провокаційним кроком" з боку Пхеньяна. Він закликав КНДР дотримуватись умов резолюції ООН щодо ядерної програми країни.
Місцеві журналісти кажуть, що наразі невідомо, чи справді Пхеньян готується до випробування, чи просто намагається підсилити риторику, щоб створити паніку.
7 квітня Пхеньян офіційно попередив дипломатичні місії, що з 10 квітня не зможе гарантувати безпеку їх працівників, і порадив евакуювати дипломатів. Раніше Пхеньян відключив гарячу телефонну лінію між військовими командуваннями обох Корей.
Раніше Північна Корея офіційно оголосила про стан війни із Південною Кореєю. Засоби державної пропаганди Північної Кореї заявили, що відтепер на будь-який провокаційний акт Пхеньян буде відповідати жорсткими фізичними діями.
Як повідомляє з Сеула кореспондент ВВС Джон Садворт, деякі аналітики вважають, що заяви Пхеньяна спрямовані на зміцнення іміджу молодого і недосвідченого лідера Кім Чен Іна в очах північнокорейського народу.
Формально стан війни між обома Кореями ніколи не припинявся, оскільки війна закінчилася в 1953 році лише перемир'ям, яке так і не підкріпили повноцінними мирним договором.