Міносвіти пропонує по-новому фінансувати ВНЗ

Приватні ВНЗ зможуть отримати державне фінансування, якщо їх оберуть студенти з числа тих, хто набрав найвищі бали на ЗНО

Міністерство освіти і науки представило для громадського обговорення нову концепцію фінансування вищої освіти, що передбачає перехід від державного замовлення фахівців до фінансування самих ВНЗ.

«Ми пропонуємо відійти від поняття державного замовлення, а перейти до поняття державного фінансування закладів вищої освіти. Ідея основна така, що йдеться радше про механізм розподілу грошей між університетами», – розповіла під час презентації концепції, яка відбулася в понеділок, 14 березня, перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун, повідомляє Укрінформ.

За її словами, механізм передбачатиме чіткі критерії. Перш за все, кожен ВНЗ буде гарантовано отримувати 80% фінансування від показників минулого року. Ця частка, згідно з концепцією, розраховується у вигляді частки від видатків Держбюджету на поточний рік окремою статтею. 20% передбачається фінансувати за декількома критеріями, серед яких кількість студентів із найвищими балами ЗНО, які обрали той чи інший виш та були зараховані до нього на бюджетну форму навчання, рівень науково-дослідної роботи ВИШу, рівень публікацій, відсоток працевлаштованих випускників, а також частки коштів, залучених самими ВИШами на наукові дослідження.

«У багатьох країнах для того, щоб стимулювати університети залучати кошти, держава пропонує на кожен євро залучених коштів давати ще 1 євро. Це стимулює університети шукати кошти», – зазначила Совсун.

Як уточнила заступниця міністра освіти, державне фінансування зможуть отримати і приватні ВНЗ у тому випадку, якщо їх оберуть студенти з числа тих, хто набрав найвищі бали на ЗНО.

Крім того, пропонується створити соціальний фонд, з якого будуть виплачуватися стипендії. У цьому фонді будуть передбачені витрати окремо як на академічні, так і на соціальні стипендії, соціальне забезпечення окремих категорій студентів, витрати для надання пільгових державних кредитів на проживання та соціально-побутові потреби, витрати на утримання гуртожитків.

Також МОН пропонує створити окремо фонд розвитку вищої освіти. Як повідомила Совсун, кошти з нього будуть спрямовуватися на капітальні інвестиції або проекти розвитку вишів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук