На Волині зменшилося виробництво молока і м’яса
За даними інспекції якості та формування ресурсів сільськогосподарської продукції, на 1 травня цього року в усіх категоріях господарств Волинської області налічується243,2 тис. голів великої рогатої худоби, зокрема 134,9 тисяч корів. Проти відповідного періоду минулого року чисельність поголів’я худоби зменшилася на 4,3%, корів - на 6,3%. У січні-квітні поточного року усіма категоріями господарств вироблено 109,8 тис. тонн молока, що на 2,7 тис. тонн менше проти відповідного періоду минулого року. Про це ZAXID.NET повідомили в головному управлінні з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Волинської ОДА.
Для переробки сільськогосподарські виробники області щодня реалізують близько 700 тонн молока, що на 7 тонн менше проти минулорічного. Закупівлю здійснюють 11 молокопереробних підприємств, зокрема 4 підприємства Волинської області.
За оперативними даними, молокопереробними підприємствами у травні цього року пропоновані закупівельні ціни за 1 тонну молока першого ґатунку при базовому вмісті жиру та білка становили для сільгосппідприємств від 1300 до 2250 гривень (без ПДВ), а для населення від 1000 до 1500 гривень. Базова закупівельна ціна від початку року знизилася для сільськогосподарських підприємств на 6-13%, а для господарств населення на 20-23%.
Щодо заготівлі м’яса, у січні-квітні ц.р. усіма категоріями господарств області на забій реалізовано 45,8 тис. тонн худоби та птиці в живій вазі. Заготівлю на території області здійснюють понад 25 м’ясопереробних підприємств, з яких 20 зареєстровані у Волинській області.
За даними моніторингу, проведеного інспекцією якості та формування ресурсів сільськогосподарської продукції, переробними підприємствами області станом на 1 травня цього року закуплено 9,1 тис. тонн худоби та птиці в живій вазі, в тому числі 2,0 тис. тонн великої рогатої худоби, 1,2 тис. тонн свиней, 0,2 тис. тонн коней та 5,7 тис. тонн птиці.
Відповідно до чинного законодавства, закупівельні ціни на тваринницьку продукцію, в тому числі і на молоко, формуються у вільному режимі, тобто визначаються суб’єктами господарювання (продавець-покупець) самостійно за згодою сторін. Окрім того, для молочної галузі характерна сезонність виробництва: надлишок молока у весняно-літній період відображається на зниженні закупівельних цін. Негативна цінова ситуація на ринку закупівлі молочної сировини безпосередньо впливає на зменшення виробництва продукції в господарствах населення та скорочення поголів’я корів.