Науковці рекомендують НБУ ввести спеціальні норми регулювання на іноземний банківський капітал
З ініціативи Університету банківської справи Національного банку України проходила ІІ Міжнародна науково-практична конференція “Інтеграція України у європейський та світовий фінансовий простір”. Присутні на ній фахівці обговорили питання довіри до вітчизняних банків, безпеки депозитних вкладів, стабільності гривні, розвитку українського банківництва. Зокрема, науковці відзначили, що у відповідь на експансію іноземних банків Національному банку варто ввести спеціальні норми регулювання на іноземний банківський капітал у статутних фондах своїх банків.
Як повідомили ZAXID.NET у відділі зв’язків зі ЗМІ УБС НБУ, фахівці закликали створити робочу групу, що, опираючись на законодавчі та правові норми, ініціювала б кроки РНБОУ і НБУ з метою забезпечити подальший розвиток національної банківської системи як фінансового гаранта економічної безпеки держави. Для того, щоб обумовити допуск іноземного банківського капіталу, необхідно розробити і національну стратегію розвитку банківської системи України. Дієвим буде і послідовний розвиток банків з державним капіталом, що спеціалізуються на забезпеченні реалізації стратегічних соціальних та зовнішньоекономічних завдань.
Науковці рекомендують задля гарантування незалежності Національного банку формально закріпити у законодавстві його незалежність. Усталені процедури щодо акумуляції та розподілу ресурсів НБУ виключать будь-яку можливість фінансового тиску на нього з боку Уряду.
Також на часі є прийняття Закону України „Про іпотечні банки в Україні”.
Науковці переконані, що інтегруючись у європейську банківську систему, Україні необхідно створювати національну рейтингову систему та стимулювати появу вітчизняних рейтингових агентств. Адже відсутність повної статистики, недосконалість системи кредитних бюро, відсутність рейтингування як банків, так і позичальників є причинами того, що українські банки гірше, ніж західні, керують ризиками.