«Політика України щодо впровадження санкцій проти Росії має бути прозорою», – Джеффрі Пайєтт
Політика Петра Порошенка стосовно впровадження санкцій проти сусіда-агресора Росії має бути прозорою і такою, що не буде послаблювати дієвість тих санкцій, які вже запроваджені Європою та США, повідомив під час брифінгу у Львові Повноважний Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.
«Петро Порошенко задекларував позицію, згідно з якою Україна долучилась до запровадження санкцій проти Росії, однак ця політика має бути прозорою, а український бізнес у своїй діяльності не повинен послаблювати дієвість уже запроваджених економічних санкцій іншими європейськими країнами та США», - повідомив Джеффрі Пайєтт.
Він також наголосив, що саме явище санкцій проти Росії не треба сприймати викривлено.
«Ми накладаємо санкції не заради самих санкцій, але для того, аби зупинити Росію в її агресії проти вашої країни», - пояснив Повноважний Посол США.
Під час брифінгу Пайєтт також повідомив, що США активно допомагають Україні у її боротьбі за цілісність, в тому числі фінансово.
«Тільки за цей рік наша пряма допомога Україні вже наближається до $300 млн, сюди входить окрема допомога українському сектору безпеки, що сягає $116 млн. Це також постачання протибатерейних радарних радіолокаційних систем, що повинно підвищити боєздатність українських армійців, які задіяні на Донбасі», - заявив Пайєтт.
З його слів, США активно допомагають українській армії підвищувати професіоналізм військових, залучаючи американських солдатів до довготермінових програм з перепідготовки вояків ЗСУ. Деякі з цих програм успішно реалізовуються на Яворівському полігоні на Львівщині, пояснив посол.
Нагадаємо, ще на початку серпня Кабмін на закритому засіданні схвалив законопроект, яким впроваджуються санкції щодо Російської Федерації. Санкції мали стосуватись 172 фізичних осіб та 65 юридичних осіб, переважно заснованих російськими громадянами та організаціями.
У вересні президент України Петро Порошенко підписав закон «Про санкції», за який 14 серпня проголосували депутати ВР. Згідно з текстом законопроекту, санкції щодо конкретних іноземців, іноземних юридичних та осіб, а також юросіб, в яких ці компанії-нерезиденти або іноземці мають контроль, будуть затверджуватися рішенням РНБО і вводитимуться указом президента. Однак назви компаній та прізвища бізнесменів, котрі потрапили під дію санкцій досі не оприлюднені.