Поразка Європи в Україні приховує більшу небезпеку, ніж поразка у Греції – Financial Times

СвітЛюбко Петренко, 27 квітня 201544282
Поразка Європи в Україні приховує більшу небезпеку, ніж поразка у Греції – Financial Times
Вольфґанґ Мюнхау

Істинною загрозою для Європи може стати її поразка в Україні, а не в Греції. Про це пише у своїй статті в британській газеті The Financial Times знаний німецький журналіст, котрий пише на економічну тематику Вольфґанґ Мюнхау (Wolfgang Münchau).

За його словами, для геостратегічних і довгострокових економічних інтересів Європейського Союзу найбільш небезпечний є колапс саме Києва. «Адже у такому випадку світ отримає сигнал про хронічну нездатність Брюсселя захищати спільні інтереси ЄС», – йдеться в матеріалі.

Свою тезу Вольфґанґ Мюнхау пояснює так: «Grexit, тобто вихід Греції з єврозони (від слів Greek exit, тобто «Греція» і «вихід»),  стане лихом для самої країни і величезною фінансовою та репутаційною втратою для ЄС, і Євросоюзу слід спробувати цьому запобігти. Однак він, Grexit, не зруйнує європейський валютний союз, а в довгостроковій перспективі, можливо, навіть і поліпшить його. А от успіх або провал політики Брюсселя щодо Москви і Києва може вирішити долю ЄС».

За словами автора матеріалу, Україна перебуває «на межі неплатоспроможності», країні необхідно провести перемовини про реструктуризацію боргу і отримати більше фінансової допомоги від Євросоюзу.

У статті також наголошується, що Україна має для ЄС таке ж значення, як Німеччина для США після 1945 року. «Для Брюсселя Київ є не лише потенційно гарною інвестицією, але й унікальною можливістю для посилення своєї геостратегічної ролі», – зазначає Мюнхау.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук