Президентський рейтинг Тимошенко вдвічі перевищив рейтинг Порошенка

Соціологи прогнозують перемогу Тимошенко у другому турі над будь-яким з основних опонентів

СуспільствоНазарій Тузяк, 13 листопада 201841204
Президентський рейтинг Тимошенко вдвічі перевищив рейтинг Порошенка
За лідерку «Батьківщини» на початку листопада готові були проголосувати 21% респондентів

За умови проведення президентських виборів у листопаді найбільше голосів отримали б Юлія Тимошенко та Володимир Зеленський. Петро Порошенко залишається у трійці лідерів президентського рейтингу, однак при цьому очолює і антирейтинг політиків – 50% респондентів кажуть, що за будь-яких умов не голосуватимуть за нього. Про це свідчать результати масштабного дослідження (опитано 10 тис. осіб), проведеного трьома авторитетними компаніями – групою «Рейтинг», Центром Разумкова та КМІСом.

Станом на листопад за Юлію Тимошенко готові проголосувати 21% тих, хто має намір брати участь у виборах і вже визначився за кого голосувати. Цей показник майже удвічі перевищує аналогічні цифри найближчих суперників Тимошенко – Володимира Зеленського (11,4%) та Петра Порошенка (10,3%).

Загалом листопадові президентські рейтинги більшості претендентів майже не відрізняються від рейтингів двомісячної давності. До п'ятірки найпопулярніших кандидатів, як і раніше, входять Анатолій Гриценко (9,9%) та Юрій Бойко (8,7%). За Олега Ляшка готові проголосувати 7,6%; за Святослава Вакарчука – 5,5%; за Євгенія Мураєва – 5,1%. Жоден з інших кандидатів не набирає 5%.

Для збільшення клікніть на зображення

При цьому 15% опитаних не мають намір брати участі у виборах, а ще близько 22% не визначилися за кого голосувати.

«Кожен п’ятий виборець вірить в те, що наступним президентом стане Юлія Тимошенко. У перемогу Петра Порошенка вірять 14% тих, хто має намір взяти участь у виборах. У те, що інші політики можуть зайняти найвищу державну посаду, вірять менше 4% опитаних. За останні півроку кількість тих, хто повірив у перемогу Юлії Тимошенко на президентських виборах зросла майже удвічі. Аналогічний показник Петра Порошенка майже не змінився», – повідомляють соціологи.

Для збільшення клікніть на зображення

Цікаво також, що у випадку другого туру Юлія Тимошенко перемагає будь-якого з основних своїх суперників. Петро Порошенко – програє будь-якому з своїх можливих опонентів.

Для збільшення клікніть на зображення

Схожою до рейтингів політиків є ситуація із рейтингами партій. Шанс потрапити до наступного складу парламенту мають сім партій: «Батьківщина» (22%), «Слуга народу» (11%), «Громадянська позиція» (10%), «Опозиційний блок» (9%), «БПП Солідарність» (8%), Радикальна партія (7%), партія «Наші» Євгенія Мураєва (5%).

Повна версія дослідження

P. S. КМІС, Центр Разумкова та соціологічна група «Рейтинг» проводили опитування 19 жовтня – 2 листопада 2018 року. У рамках дослідження опитано 10 тисяч респондентів в усіх областях України (без врахування населення АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей). Похибка вибірки не перевищує 1%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук