Суд Амстердама розгляне апеляцію щодо «скіфського золота» у березні
Апеляційна скарга окупаційної влади Криму на рішення Амстердамського суду про повернення в Україну «скіфського золота» розглядатиметься у березні 2019 року. Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко.
«Вперше анонсую слухання великої справи, яку розпочало Міністерство юстиції в Амстердамі щодо “скіфського золота”, яке було вкрадене окупантами. Зараз воно знаходиться на території Нідерландів. Ми виграли першу інстанцію в Амстердамі, де суд визнав, що ці цінності є українськими. 11-12 березня поточного року буде слухання в апеляційній інстанції. Ми маємо чітку юридичну позицію», - розповів Петренко.
Також міністр зазначив, що сам буде представляти позицію України на майбутньому слуханні.
Нагадаємо, що колекція експонувалась на виставці«Крим - золотий острів у Чорному морі», яка спочатку проходила у Рейнському крайовому музеї у німецькому Бонні (до 19 січня 2014 року), а потім відкрилась в археологічному музеї Алларда Пірсона в Амстердамі. Вона тривала з 7 лютого по 31 серпня 2014 року.
Експозиція була сформована з колекцій 5-ти українських музеїв та історико-культурних заповідників. Експонати надали Музей історичних коштовностей України; Національний заповідник «Херсонес Таврійський»; Керченський історико-культурний заповідник; Бахчисарайський історико-культурний заповідник; Центральний музей Тавриди.
У колекції більше 2 тисяч експонатів загальною вартістю понад мільйон євро.
Після завершення експозиції 19-ть об'єктів, серед яких легендарні золоті меч та щит, повернулися до Музею історичних коштовностей у Києві. Решта ж зібрання, а саме 565 музейних предметів та 2111 одиниць зберігання, загальна вартість яких складає майже 1,5 млн. євро стала предметом суперечки, адже була позичена з чотирьох музеїв Криму, анексованого Росією після початку виставки - у березні 2014 року.
14 грудня 2016 року суд Амстердама ухвалив рішення повернути «скіфське золото» Україні.