Суд Амстердама розгляне апеляцію щодо «скіфського золота» у березні

КультураК.С., 18 лютого 201911650

Апеляційна скарга окупаційної влади Криму на рішення Амстердамського суду про повернення в Україну «скіфського золота» розглядатиметься у березні 2019 року. Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко.

«Вперше анонсую слухання великої справи, яку розпочало Міністерство юстиції в Амстердамі щодо “скіфського золота”, яке було вкрадене окупантами. Зараз воно знаходиться на території Нідерландів. Ми виграли першу інстанцію в Амстердамі, де суд визнав, що ці цінності є українськими. 11-12 березня поточного року буде слухання в апеляційній інстанції. Ми маємо чітку юридичну позицію», - розповів Петренко.

Також міністр зазначив, що сам буде представляти позицію України на майбутньому слуханні.

Нагадаємо, що колекція експонувалась на виставці«Крим - золотий острів у Чорному морі», яка спочатку проходила у Рейнському крайовому музеї у німецькому Бонні (до 19 січня 2014 року), а потім відкрилась в археологічному музеї Алларда Пірсона в Амстердамі. Вона тривала з 7 лютого по 31 серпня 2014 року.

Експозиція була сформована з колекцій 5-ти українських музеїв та історико-культурних заповідників. Експонати надали Музей історичних коштовностей України; Національний заповідник «Херсонес Таврійський»; Керченський історико-культурний заповідник; Бахчисарайський історико-культурний заповідник; Центральний музей Тавриди.

У колекції більше 2 тисяч експонатів загальною вартістю понад мільйон євро.

Після завершення експозиції 19-ть об'єктів, серед яких легендарні золоті меч та щит, повернулися до Музею історичних коштовностей у Києві. Решта ж зібрання, а саме 565 музейних предметів та 2111 одиниць зберігання, загальна вартість яких складає майже 1,5 млн. євро стала предметом суперечки, адже була позичена з чотирьох музеїв Криму, анексованого Росією після початку виставки - у березні 2014 року.

14 грудня 2016 року суд Амстердама ухвалив рішення повернути «скіфське золото» Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук